Wiadomości branżowe

Zdrowe kości, mięśnie, stawy – najnowsza książka wydawnictwa Reader’s Digest

Badania naukowe dowodzą, że ponad 1/3 dorosłej populacji cierpi z powodu ostrych lub przewlekłych dolegliwości mięśni i kości. Trzykrotnie częściej są to kobiety niż mężczyźni. Aż u 80 procent dzieci i młodzieży występują wady postawy. Niewiele jednak osób wie, że łatwe, nieobciążające ćwiczenia znacznie poprawiają sprawność, a

Badania naukowe dowodzą, że ponad 1/3 dorosłej populacji cierpi z powodu ostrych lub przewlekłych dolegliwości mięśni i kości. Trzykrotnie częściej są to kobiety niż mężczyźni. Aż u 80 procent dzieci i młodzieży występują wady postawy. Niewiele jednak osób wie, że łatwe, nieobciążające ćwiczenia znacznie poprawiają sprawność, a zdrowa i smaczna dieta pomaga uniknąć wielu problemów układu mięśniowo-szkieletowego. O tym, jak zachować aktywność i witalność przez całe życie, informuje najnowsza książka wydawnictwa Reader’s Digest "Zdrowe kości, mięśnie, stawy".

"Zdrowe kości, mięśnie, stawy"
to poradnik oparty na wiedzy specjalistów od układu mięśniowo-szkieletowego, doskonałe źródło wiedzy na temat zapobiegania i leczenia schorzeń układu kostno-stawowego. Jest to propozycja dla osób, które zmagają się z różnymi zdrowotnymi problemami. To również publikacja dla osób chcących mieć pewność, że zachowają siłę i sprawność fizyczną przez całe życie.

W książce tej każdy, bez względu na wiek i stan zdrowia, może znaleźć porady dla całej rodziny – od metod zwalczania bólu po wskazówki, jak zachować żywotność mimo upływu lat. Przeczytać można m.in. o tym, w jaki sposób odpowiednia dieta pozwoli uniknąć osteoporozy, dowiedzieć się, dlaczego leżenie w łóżku nie jest sposobem na pozbycie się bólu krzyża. Informacje zawarte w poradniku pozwalają odpowiedzieć na ważne pytania dotyczące naszego zdrowia i zdrowia naszych najbliższych, np.: co jeść, by zachować silne kości, mięśnie i stawy, co pomaga skutecznie zapobiegać osteoporozie, w jaki sposób dbać o plecy, biodra i kolana, jak wzmocnić mięśnie i kości u dzieci.

Książka "Zdrowe kości, mięśnie, stawy" składa się z 12 części. Z rozdziału pierwszego Mechanika ruchu czytelnik dowiaduje się jak działa układ kostno-stawowy i poszczególne części ludzkiego ciała. Część Sprawność na całe życie wyjaśnia zalety różnych ćwiczeń fizycznych, ich pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Informacje o idealnej diecie i wadze zawiera rozdział trzeci Wiadomości o jedzeniu. O ciąży, życiu płodowym, gimnastyce w ciąży i po porodzie przeczytać można w kolejnej części książki Początek życia. Zmianom w ludzkim organizmie wynikającym z upływu lat poświęcony jest rozdział piąty Zwinna starość, a problemom pleców i kręgosłupa – rozdział siódmy. Funkcjonowanie bioder, ich najczęstsze schorzenia opisuje rozdział Zdrowe biodra. Ostatnie cztery części książki poświęcone są chorobom i dolegliwościom. Kolejne rozdziały poruszają takie zagadnienia jak: choroba zwyrodnieniowa stawów, reumatoidalne zapalenie stawów i osteoporoza. W rozdziale zamykającym znaleźć można uporządkowane informacje na temat najczęstszych problemów nękających nasze kości, mięśnie i stawy.

A to już wiesz?  Cała prawda o historii - najnowsza książka wydawnictwa Reader's Digest

Książka "Zdrowe kości, mięśnie, stawy" powinna znaleźć się w każdym domu, stając się doradcą oraz źródłem informacji na temat zdrowia, a także inspiracją dla tych, którzy swojemu zdrowiu nie poświęcają należytej uwagi.

Premiera: luty 2007 r.
Cena: 109,60 zł

Do kupienia:
·         w sprzedaży wysyłkowej,
·         pod numerem telefonu: (022) 519 77 77,
·         w księgarni firmowej: 02-366 Warszawa, ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. 7,
·         za pośrednictwem strony internetowej wydawnictwa Reader’s Digest: www.digest.com.pl

Źródło Tarsago Polska. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy