Wiadomości branżowe

ING Bank Śląski na Międzynarodowych Targach Książki

ING Bank Śląski na 55 Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie zaprezentuje dwie książki terapeutyczne „Lucjan lew, jakiego nie było” oraz „Kosmita”, powstałe w ramach programu społecznego „W towarzystwie Lwa”.„Udział w targach to dla nas znakomita okazja do zaprezentowania naszych działań społecznych. Zapraszamy na stoisko 246 w sektorze B

ING Bank Śląski na 55 Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie zaprezentuje dwie książki terapeutyczne „Lucjan lew, jakiego nie było” oraz „Kosmita”, powstałe w ramach programu społecznego „W towarzystwie Lwa”.

„Udział w targach to dla nas znakomita okazja do zaprezentowania naszych działań społecznych. Zapraszamy na stoisko 246 w sektorze B wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej o prowadzonej przez nas działalności CSR i bezpłatnie otrzymać wydane przez Fundację ING Dzieciom książki” – powiedziała Joanna Warmuz, PR Manager ds. CSR w ING Banku Śląskim.

Książki „Lucjan, lew jakiego nie było” oraz „Kosmita”, autorstwa Roksany Jędrzejewskiej – Wróbel, to narzędzia programu biblioterapeutycznego ING Banku Śląskiego „W towarzystwie lwa”. Ten pierwszy program społeczny w Polsce, propaguje terapię psychopedagogiczną, wykorzystującą odpowiednio przygotowane teksty lub książki. Program został opracowany z myślą o dzieciach hospitalizowanych na oddziałach onkologii i hematologii w Polsce. W 2005 roku powstała pierwsza książka „Lucjan, lew jakiego nie było”. Od 2006 roku akcją objęto również dzieci z oddziałów nefrologicznych. W 2008 roku powstała kolejna książka – „Kosmita” – adresowana do rodzeństwa i rodzin dzieci autystycznych.

Książki wydane przez Fundację ING Dzieciom to unikatowe pozycje na rynku, doceniane zarówno przez czytelników jak i fachowców. Książka „Kosmita” w czasie krótkiego istnienia na rynku została wpisana na złotą listę Fundacji ABC XXI wieku „Cała Polska czyta dzieciom” oraz nominowana do nagrody w konkursie Polskiej Sekcji IBBY „Książka Roku 2009”. Doczekała się również adaptacji teatralnej, która w marcu 2010 roku otrzymała Nagrodę Artystyczną „Złota Maska” w kategorii „Rola w teatrach lalkowych”.

Spektakl „Kosmita”, poruszający problem autyzmu, w reżyserii Dariusza Wiktorowicza, z muzyką Mateusza Pospieszalskiego, można wciąż oglądać na deskach Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie.

„Lucjan, Lew jakiego nie było” (2005) – Historia bohaterów, Lwa Lucjana i małej Hani, ma pomóc chorym dzieciom w zaakceptowaniu okoliczności, w których się znalazły, w wyeliminowaniu stanów napięcia, stresu i strachu oraz zredukowaniu lęków. Książka wspiera również rodziców i psychologów w dokonywaniu zmian w sferze emocjonalnej chorych dzieci. Od 2005 roku Lew Lucjan z grupą animatorów odwiedza małych pacjentów szpitali w całej Polsce. Do tej pory do beneficjentów programu trafiło 30 000 książek a w każdej edycji uczestniczyło średnio 1000 małych pacjentów.

A to już wiesz?  ING Bank Śląski oraz Muzeum Górnośląskie otwierają Pracownię Twórczej Aktywności

“Kosmita” (2008) – Historia bohaterów wspiera rodzinę w zderzeniu z chorobą a także pokazuje, jakie jest bogactwo postrzegania świata dzięki tolerancji. Narratorem opowieści jest Ola, która niecierpliwie czeka na pojawienie się braciszka. Kiedy rodzi się Kacperek świat Oli wywraca się do góry nogami a w jej słowniku pojawia się nowe pojęcie – AUTYZM. Kacper widzi i czuje tylko nie potrafi o tym opowiedzieć… aż do pewnego dnia… Książka oparta jest o rzeczywiste doświadczenia i przeżycia dzieci autystycznych i ich rodzeństw – podopiecznych Fundacji Synapsis, z której terapeutami autorka konsultowała fabułę na poszczególnych etapach jej powstawania.

Źródło ING BANK ŚLĄSKI S.A.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy