Wiadomości branżowe

Wirtualne ZOO, Realna pomoc! – Premiera ZOO Tycoon

Wirtualne ZOO, Realna pomoc! – Premiera ZOO Tycoon
ZOO Tycoon na konsolę Xbox 360 - opiekuj się wirtualnymi zwierzętami, pomagając tym prawdziwym.W minioną sobotę, 23 listopada w warszawskim ZOO odbyło się cykliczne spotkanie Klubu Miłośników ZOO, którego główną atrakcją była premiera gryZOO Tycoon.  Stołeczny ogród zoologiczny gościł w tym dniu nie tylko miłośników zwierząt, ale również fanów rodzinnej rozrywki, którzy na prezentacji prowadzonej przez przedstawicieli ZOO i firmy Microsoft mogli dowiedzieć się, na czym w praktyce polega prowadzenie ZOO.Podczas prezentacji organizatorzy imprezy opowiedzieli o grze ZOO Tycoon oraz pokazali jak fascynujące może być zarządzanie własnym ogrodem, zarówno tym wirtualnym jak i prawdziwym.  Przedstawione zostały także edukacyjno – rozrywkowe aspekty gry, w której zadaniem gracza jest stworzenie świetnie prosperującego ZOO, które oprócz stworzenia komfortowych warunków zwierzętom, dodatkowo ma na celu zachęcić gości do jego odwiedzania. Symulacja prowadzenia ZOO poza codzienną troską o podopiecznych pozwala również na sprawdzenie swoich umiejętności planowania przestrzennego, zarządzania funduszami czy analitycznego myślenia.

ZOO Tycoon na konsolę Xbox 360 – opiekuj się wirtualnymi zwierzętami, pomagając tym prawdziwym.

W minioną sobotę, 23 listopada w warszawskim ZOO odbyło się cykliczne spotkanie Klubu Miłośników ZOO, którego główną atrakcją była premiera gryZOO Tycoon.  Stołeczny ogród zoologiczny gościł w tym dniu nie tylko miłośników zwierząt, ale również fanów rodzinnej rozrywki, którzy na prezentacji prowadzonej przez przedstawicieli ZOO i firmy Microsoft mogli dowiedzieć się, na czym w praktyce polega prowadzenie ZOO.

Podczas prezentacji organizatorzy imprezy opowiedzieli o grze ZOO Tycoon oraz pokazali jak fascynujące może być zarządzanie własnym ogrodem, zarówno tym wirtualnym jak i prawdziwym.  Przedstawione zostały także edukacyjno ? rozrywkowe aspekty gry, w której zadaniem gracza jest stworzenie świetnie prosperującego ZOO, które oprócz stworzenia komfortowych warunków zwierzętom, dodatkowo ma na celu zachęcić gości do jego odwiedzania. Symulacja prowadzenia ZOO poza codzienną troską o podopiecznych pozwala również na sprawdzenie swoich umiejętności planowania przestrzennego, zarządzania funduszami czy analitycznego myślenia. Obecni na pokazie goście dowiedzieli się również, na czym polega codzienna opieka nad zwierzętami oraz w jaki sposób taki symulator mógłby pomóc w prowadzeniu prawdziwego ZOO.

Spotkanie uświetniła informacja o przekazaniu darowizny ze strony Microsoft dla stołecznego ZOO. 5 zł z każdego sprzedanego do końca roku egzemplarza gry, zostanie przekazane na rzecz Fundacji Panda działającej przy warszawskim ogrodzie zoologicznym i zasili budżet przeznaczony na jedzenie dla warszawskich słoni ? Buby, Erny, Fryderyki i Leona.  Postępy w zbiórce będzie można śledzić na bieżąco w przygotowanej na tę okoliczność aplikacji na profilu Xbox Polska.

Oprócz wyjątkowej scenerii pokazu, na gości czekały także atrakcje w postaci pokazu karmienia nosorożców oraz możliwości wypróbowania gry na stanowiskach Xbox 360. Takiej próby może podjąć się też każdy, kto do końca roku odwiedzi warszawskie ZOO. Na wszystkich chętnych do wcielenia się w rolę wirtualnego zarządcy ZOO strefa Xbox będzie czekała w warszawskiej słoniarni do końca roku. Natomiast dla tych, którzy chcieliby poczuć, chociaż część emocji związanych z karmieniem zwierzaków bez wychodzenia z domu firma Microsoft przygotowała aplikację ?Nakarm słonia?, w której do wygrania jest nowa konsola Xbox 360 i zestaw gier ZOO Tycoon. O wyjątkowych aspektach gry można się o tym przekonać oglądając jej trailer: http://youtu.be/I-Mgn9UeyIA

A to już wiesz?  Poranek noworoczny NOSPR

Gra ZOO Tycoon jest dostępna w sprzedaży od 22 listopada w polskiej wersji językowej. Sugerowana cena detaliczna wynosi 199 zł.

Zarówno materiały prasowe jak i zdjęcia są dostępne na wirtualnym dysku pod poniższym adresem: ZOO Tycoon na Xbox 360

 

Źródło XBOX 360. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy