Wiadomości branżowe

W drodze na szczyt – mBank Era Annapurna Expedition

Wyprawa prowadzona przez Piotra Pustelnika weszła w kluczową fazę międzynarodowa ekipa założyła już bazę główną i walcząc z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi kieruje się na szczyt Annapurna.Wyprawa mBank Era Annapurna Expedition rozpoczęła się 30 marca br. w Kathmandu, skąd ekipa wyruszyła przez Naya Pal, Birethanti, Landrung i Machhapuchre Base

Wyprawa prowadzona przez Piotra Pustelnika weszła w kluczową fazę międzynarodowa ekipa założyła już bazę główną i walcząc z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi kieruje się na szczyt Annapurna.

Wyprawa mBank Era Annapurna Expedition rozpoczęła się 30 marca br. w Kathmandu, skąd ekipa wyruszyła przez Naya Pal, Birethanti, Landrung i Machhapuchre Base Camp (3700 m n.p.m.), aby 10 marca (dzień 12) założyć bazę główną. Baza znajduje się w tym samym miejscu, gdzie została założona baza wyprawy Krzysztofa Wielickiego z 1992 roku. Trasa wspinaczki prowadzi Drogą Boningtona, po południowej ścianie Annapurna. W dniu 14 sześciu członów ekipy zdołało utworzyć bazę wysuniętą na wysokości 4900 m n.p.m., skąd wyprawa przygotowuje się do dalszego zdobywania szczytu.

Poza trudnościami związanymi ze zmieniającą się pogodą, członkowie wyprawy zmagają się z niespodziewanymi wydarzeniami, jak np. ucieczka tragarzy.

Dokładne, stałe relacje oraz szczegóły mBank Era Annapurna Expedition, jak również galeria pierwszych zdjęć z wyprawy, znajdują się na stronie: www.klubzdobywcow.pl

Annapurna w języku sanskryt znaczy Bogini Urodzaju. Annapurna to ogromny masyw, dziesiąta najwyższa góra Świata 8091 m n.p.m. W 1950 stała się pierwszym ośmiotysięcznikiem zdobytym przez człowieka. Dokonali tego Maurice Herzog i Louis Lachenal (Francja).

Utrzymując wyjątkowe relacje z Klientami, mBank w ramach specjalnie przygotowanego serwisu www.klubzdobywcow.pl stworzył składnicę przygody, miejsce – gdzie podróżnicy i poszukiwacze przygód mogą umieszczać i pobierać opisy wypraw we wszystkie strony świata.

mBank od dwóch lat organizuje konkursy, w których nagradza ludzi aktywnych, przedsiębiorczych i ambitnych. Zwycięzcy wyruszają po nowe wyzwania, uczestnicząc w wyprawach prowadzonych przez Piotra Pustelnika. mBankowi Laureaci zdobywali już w kolejności Nepal i Tybet, RPA oraz chilijsko-argentyńską Patagonię. Główną nagrodą w ostatnim konkursie mBank Pustelnik Trophy IV są miejsca na wyprawie Tajemnicze Królestwa Tybetu.

Piotr Pustelnik wspina się od 1975 roku. Zdobywanie ośmiotysięczników rozpoczął w 1990 roku od szczytu Gasherbrum II. W 1995 był na Mount Evereście i jeszcze w tym samym roku na K-2. mBank jest mecenasem wypraw Piotra Pustelnika. W maju 2002 roku Piotr stanął na szczycie piątej góry świata – Makalu 8481 m. Jego ostatnim sukcesem jest wejście na Manaslu. Do zdobycia korony Himalajów, pozostały mu dwa ośmiotysięczniki.

A to już wiesz?  Rozstrzygnięcie ?Wspólnego projektu? Fundacji Sztuki Polskiej ING i Muzeum Sztuki w Łodzi

Źródło Grupa mBank. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy