Wiadomości branżowe

Rozpoczął się nowy projekt TAK: Rezydencje Artystyczne

Zagraniczni twórcy mogą wziąć udział w wyjątkowej inicjatywie Toruńskiej Agendy Kulturalnej. Podczas trwającego dwa tygodnie pobytu w naszym mieście, artyści będą mogli zrealizować własny projekt. Swoje propozycje mogą zgłaszać do 30 kwietnia w serwisie internetowym TAK, w zakładce 

Zagraniczni twórcy mogą wziąć udział w wyjątkowej inicjatywie Toruńskiej Agendy Kulturalnej. Podczas trwającego dwa tygodnie pobytu w naszym mieście, artyści będą mogli zrealizować własny projekt. Swoje propozycje mogą zgłaszać do 30 kwietnia w serwisie internetowym TAK, w zakładce ?Rezydencje Artystyczne?.


Nowy program skierowany jest do profesjonalnych artystów spoza Polski, którzy chcieliby zrealizować swój projekt artystyczno-kulturalny w Toruniu. Celem Rezydencji Artystycznych jest stworzenie inspirujących warunków pracy, które umożliwią realizację wyjątkowych dzieł sztuki. Dzięki programowi artyści będą mogli także zdobyć nowe doświadczenia i umiejętności.

Naszą ofertę kierujemy do malarzy, grafików, rzeźbiarzy, performerów, tancerzy, muzyków, pisarzy, poetów i tłumaczy. Artyści będą wybierani na podstawie aplikacji złożonych za pośrednictwem elektronicznego systemu rejestracji ? wyjaśnia Mateusz Czyżniewski z Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Rezydencje Artystyczne mają charakter cykliczny, nabór wniosków będzie odbywał się raz w roku, a czas trwania jednego okresu rezydencji przewidywany jest na maksymalnie 2 tygodnie. Uczestnicy rezydencji będą zapraszani na spotkania autorskie, a każdy pobyt artystyczny zostanie zakończony podsumowaniem i publicznym przedstawieniem efektu pracy autora. Tegoroczny nabór projektów odbywa się w okresie 1?30 kwietnia.

W ramach projektu Toruńska Agenda Kulturalna zapewni zagranicznym twórcom zakwaterowanie i wyżywienie, pokryje koszty podróży do kwoty 500 zł oraz wesprze organizacyjne i promocyjne realizację pokazu lub wernisażu, który odbędzie się po zakończeniu projektu ? dodaje Mateusz Czyżniewski.

Do wniosku artyści powinni dołączyć: opis projektu, który chcieliby zrealizować podczas rezydencji, artystyczne CV, portfolio, referencje, list motywacyjny, odnośnik do swojej strony internetowej. Więcej informacji na temat programu można znaleźć w serwisie internetowym Toruńskiej Agendy Kulturalnej: http://www.tak.torun.pl/rezydencje/. Organizatorem projektu jest Toruńska Agenda Kulturalna.

Źródło Toruńska Agenda Kulturalna. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  NOSPR i gwiazdy Jazzu

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy