Wiadomości branżowe

Ponad milion klientów Cellular One ma dostęp do Napster Mobile obsługiwanego przez Ericsson

Klienci Cellular One w całych Stanach Zjednoczonych mają dostęp do największego w świecie katalogu muzyki na urządzeniach przenośnych dzięki ogłoszonemu partnerstwu między firmą Ericsson, a Napsterem. Napster Mobile jest dostępny dla klientów Cellular One firmy Dobson Cellular Systems, jednego z największych dostawców usług bezprzewodowych w obszarach pozamiejskich Stanów

Klienci Cellular One w całych Stanach Zjednoczonych mają dostęp do największego w świecie katalogu muzyki na urządzeniach przenośnych dzięki ogłoszonemu partnerstwu między firmą Ericsson, a Napsterem. Napster Mobile jest dostępny dla klientów Cellular One firmy Dobson Cellular Systems, jednego z największych dostawców usług bezprzewodowych w obszarach pozamiejskich Stanów Zjednoczonych.

Serwis zawiera pokaźny katalog Napstera, zawierający ponad 3 miliony całych utworów. Umożliwia to ponad 1,6 milionowi klientów Cellular One łatwy dostęp do muzyki przez telefony komórkowe oraz komputery osobiste.

Tom Roberts, Dyrektor Marketingu w Cellular One, powiedział: „Umowa daje klientom Cellular One dostęp do ogromnego katalogu muzyki dostępnej bezpośrednio przez telefony komórkowe. Jest to kolejny przykład tego, że klienci na coraz to nowe sposoby wykorzystują telefony. My udostępniamy im nowatorską technologię i usługi”.

Użytkownicy Cellular One w 17 stanach USA mają dostęp do Napster Mobile. Mogę oni wyszukiwać i przeglądać zawartość katalogu Napstera, kupować oraz otrzymywać całe utwory przez telefony komórkowe. Ponieważ Napster Mobile jest cyfrową usługą muzyczną w pełni zintegrowaną z ofertą Napstera przeznaczoną także dla komputerów, kopia zakupionej muzyki jest jednocześnie przesyłana na komputer klienta.

Brad Duea, Prezes Napstera, powiedział: „Poprzez współpracę z firmą Ericsson i wykorzystanie jej wyjątkowych platform hostingowych, dostawcy kontentu uzyskują efektywny kanał, dzięki któremu wykorzystując silną markę Napster dostarczają oni usługi muzyczne w swoich ofertach. Jesteśmy entuzjastycznie nastawieni do pracy z Cellular One, liderem w dynamicznym środowisku treści dla użytkowników urządzeń przenośnych, obecnie znajdującego się wśród rosnącego grona dostawców oferujących użytkownikom dostęp do Napster Mobile".

Napster Mobile jest oparty na platformie dostosowanej do dostarczania kontentu. Ericsson będzie obsługiwał, integrował i w pełni zarządzał działaniem usługi na rzecz Cellular One. Umowa obejmuje także agregację treści i cyfrowe zarządzanie prawami autorskimi. Kontrakt jest oparta na modelu podziału ryzyka i przychodów.

A to już wiesz?  Fundacja BGŻ zaprasza na koncert

Angel Ruiz, Prezes Ericsson North America, stwierdziła: „Nasze rozwiązania hostingowe są strategicznie zaprojektowane tak, aby umożliwiały innowacyjnym i wiodącym dostawcom w rodzaju Cellular One szybkie i ekonomiczne dostarczanie wartościowych usług ich klientom. Ericsson pomaga dostawcom w utrzymaniu dotychczasowych klientów oraz uzyskiwaniu nowych. Dzieje się tak poprzez zapewnienie wysokiej jakości technologii bezprzewodowych”.

Źródło Ericsson Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy