Wiadomości branżowe

Freixenet sponsorem premier Gutek Film

Freixenet, hiszpański producent win musujących CAVA zyskał tytuł sponsora dwóch kolejnych premier filmów dystrybuowanych przez Gutek Film: "Ogrodu rozkoszy ziemskich" Lecha Majewskiego oraz "Powrotu" Andrieja Zwiagincewa."Ogród rozkoszy ziemskich" (The Garden of Earthly Delights) - Włochy / Wielka Brytania / Polska 2003 reżyseria: Lech

Freixenet, hiszpański producent win musujących CAVA zyskał tytuł sponsora dwóch kolejnych premier filmów dystrybuowanych przez Gutek Film: “Ogrodu rozkoszy ziemskich” Lecha Majewskiego oraz “Powrotu” Andrieja Zwiagincewa.

“Ogród rozkoszy ziemskich” (The Garden of Earthly Delights) – Włochy / Wielka Brytania / Polska 2003
reżyseria: Lech Majewski
występują: Claudine Spiteri, Chris Nightingale

Najnowszy film Lecha Majewskiego (Wojaczek, Angelus) jest adaptacją jego powieści Metafizyka. Jej główni bohaterowie to Luis, inżynier okrętowy, samotnik żyjący w świecie symetrii i arytmetyki, i Bea – Włoszka zafascynowana malarstwem Hieronima Boscha i średniowieczną alchemią. Oboje poszukują swojego miejsca w świecie, próbują na różne sposoby znaleźć i wypowiedzieć prawdę o swoim życiu.

“Ogród ziemskich rozkoszy” pokazano na festiwalu w Uherske Hradiste. Został tam wybrany przez widzów do trójki filmów, które chcieliby zobaczyć jeszcze raz. Pierwsze dwa miejsca zajęły arcydzieła światowego kina: Siódma pieczęć Bergmana i Viridiana Bunuela.

Premiera odbyła się 8 marca w kinie Muranów z udziałem reżysera Lecha Majewskiego, a na ekrany kin film wchodzi w dniu dziesiejszym czyli 12 marca 2004 r. 

“Powrót” () Rosja 2003
reżyseria: Andriej Zwiagincew
występują: Władimir Garin, Iwan Dobronrawow, Konstantin Lawronenko, Natalia Wdowina, Galina Petrowa

“Powrót” opowiada historię dwóch nastoletnich chłopców, których ojciec niespodziewanie powraca do domu po 12 latach nieobecności. Już następnego dnia zabiera synów w daleką podróż na opuszczoną wyspę. Z każdym kolejnym dniem cel wspólnego wyjazdu staje się dla braci coraz bardziej zagadkowy. Czas spędzony z nagle odzyskanym ojcem staje się dla chłopców sprawdzianem dojrzałości i męskości. Będą podczas niego ścierać się miłość i nienawiść, ambicje i charaktery, potrzeba autorytetu z potrzebą wolności.

Film zdobył Nagrodę Złotego Lwa na MFF w Wenecji w 2003 roku.

Premiera filmu odbędzie się 16 marca w kinie Muranów, na ekranach kin zagości 19 marca 2004r. 

A to już wiesz?  Imprezy specjalne w Rainbow Tours

Freixenet S.A. numer jeden w segmencie win musujących na całym świecie. Obecny ze swoimi produktami w ponad 150 krajach. Winnica znajduje się w małym katalońskim miasteczku położonym 40 km na południe od Barcelony. Tradycje winiarskie firmy sięgają 1861 roku, kiedy to w Sant Sadourni d´Anoia  została założona firma ´Casa Sala´. Była ona początkiem długiej historii Freixeneta.

Na polskim rynku produkty firmy Freixenet obecne są od 1996 roku dzięki współpracy z polską firmą AN.KA Dystrybucja, odpowiedzialną za import i dystrybucję produktów Grupy. Od lipca 2001 roku Freixenet S.A. ma także swoje biuro w Polsce, które działa jako instrument wspomagający sprzedaż i promocje na polskim rynku.

Źródło Freixenet Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy