Wiadomości branżowe

Niebezpieczni przybysze z tropików

Czy grozi nam wirus WNV (West Nile Virus)? Czy powodzie i cieplejsze dni przyczynią się do rozwoju i rozprzestrzeniania się tego niebezpiecznego dla ludzi i zwierząt wirusa?  Najczęściej przenosicielami Wirusa Zachodniego Nilu są pospolite w Polsce komary Culex pipiens. Jakie mogą być konsekwencje spotkania z zakażonym insektem? Od kilku lat obserwuje się w Polsce zwiększoną

Czy grozi nam wirus WNV (West Nile Virus)? Czy powodzie i cieplejsze dni przyczynią się do rozwoju i rozprzestrzeniania się tego niebezpiecznego dla ludzi i zwierząt wirusa?  Najczęściej przenosicielami Wirusa Zachodniego Nilu są pospolite w Polsce komary Culex pipiens. Jakie mogą być konsekwencje spotkania z zakażonym insektem?

Od kilku lat obserwuje się w Polsce zwiększoną zachorowalność na choroby pochodzenia tropikalnego choć nie zawsze dotykają one osoby powracające z zagranicznych podróży. Często do zakażenia dochodzi na terenie naszego kraju, gdzie jak twierdzą naukowcy wirus dostał się wraz z ptakami, które na zimę odlatują do ciepłych krajów w tym także do Egiptu. Komary i meszki, które żywią się zarówno krwią ludzką jak i zwierzęcą zarażają się od ptaków i przenoszą wirusa dalej na zwierzęta i ludzi. Okres wylęgania się choroby trwa 2-10 dni, a dolegliwości przypominają objawy grypy – gorączka, dreszcze, bóle głowy i nieżyt żołądkowo-jelitowy. Jednakże aż 80 procent zachorowań na zapalenie opon mózgowych, których przyczyną może być właśnie WNV, przebiega bezobjawowo!

Rozprzestrzenianiu się wirusa sprzyja także rozwój turystyki do krajów tropikalnych oraz sprowadzanie zwierząt czy roślin ze strefy międzyzwrotnikowej. Również wzrost średniej temperatury w ostatnich latach i pojawiające się powodzie w naszej szerokości geograficznej to główne przyczyny wzrostu niebezpieczeństwa zachorowań na choroby tropikalne w naszym kraju.

Zbliża się sezon urlopów, wyjazdów zagranicznych oraz wzmożonego ruchu turystycznego w Polsce.  Dotychczas za miejsca o największej ilości insektów uważało się lasy, tereny nad rzekami czy jeziorami. Dziś wiadomo już, że aby wylęgły się komary wystarczy beczka z wodą za domem czy nawet większe kałuże w miastach. Komary atakują rybaków, grzybiarzy, spacerowiczów, turystów pod namiotami a także tych co wybiorą się letnią porą na spacer po mieście i na chwilę przysiądą na ławce w parku. O rodzinnym grillowaniu bez komarów można tylko pomarzyć. Nieodzownym atrybutem turysty, spacerowicza czy rybaka powinien być środek przeciw komarom.

A to już wiesz?  A/H1N1 groźna dla ciężarnych

Rynek proponuje nam spory wybór różnego rodzaju środków. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze antykomarowego specyfiku? Ważne jest aby był to środek odstraszający insekty a nie owadobójczy, gdyż ten drugi może zawierać groźne dla ludzi a szczególnie dla dzieci środki chemiczne jak np.DEET. Bezpieczniejsze są produkty zawierające naturalne składniki jak np. zapach trawy cytrynowej.

Wygodny i bezpiecznym rozwiązaniem jest innowacyjny produkt na rynku – plastry MOSBITO®  skuteczny środek odstraszający uciążliwe insekty. Plasterki te zawierają kompozycję naturalnych olejków eterycznych opartych na olejku z trawy cytrynowej (Citronella) i olejku eukaliptusowym. Są proste w zastosowaniu, skuteczne, naturalne i bezpieczne dla dzieci. Działają przez 12 godzin i nie wymagają bezpośredniego kontaktu ze skórą. Plastry można naklejać na ubranie, na rogi stołów, łóżek czy dziecięcego wózka. Aromat wydzielany z plasterków jest przyjemny dla ludzi a insekty odstrasza skutecznie.

Seria produktów Mosbito obejmuje również wygodne w użyciu opaski odstraszające komary – nowość na naszym rynku oraz płyn odstraszający komary i kleszcze. Chroń siebie i najbliższych przed groźnymi chorobami przenoszonymi przez owady. Miej przy sobie zawsze  produkty MOSBITO® .

***
Możesz już wirtualnie ratować się przed komarami! Na stronie www.mosbito.pl znajdziesz grę, dzięki której uratujesz interesującą Cię okolicę przed atakiem insektów. Co więcej, od Ciebie zależy, gdzie teraz krwiopijcze komary będą szukać swoich ofiar.

***
Verco Sp. z o.o. to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się firma na rynku farmaceutycznym i FMCG. Jej działania skierowane są do dzieci i ich rodziców oraz do kobiet w ciąży. W ofercie firmy znajdują się wysokiej jakości produkty żywieniowe dla niemowląt i małych dzieci – mleka modyfikowane i kaszki HUMANA, herbatki oraz woda dla niemowląt HUMANA, a także produkty z rynku farmaceutycznego: nowoczesny suplement diety dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią – preparat PregnaPLUS, suplement diety skutecznie uzupełniający profilaktykę leczenia infekcji dróg moczowych – Femisept URO. Nowością w ofercie jest organiczny olejek do kąpieli z serii naturalnych kosmetyków do pielęgnacji niemowląt i dzieci – MIA organic care.

Więcej informacji w serwisach: www.verco.com.pl www.kidy.pl www.miaorganic.pl www.mosbito.pl

A to już wiesz?  Stół na co dzień i od święta

Źródło VERCO. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy