Wiadomości branżowe

Tournée NOSPR do Wielkiej Brytanii

W listopadzie 2009 Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach wyrusza na kolejne tournée do Wielkiej Brytanii. Będzie to 173 podróż zagraniczna w powojennej historii orkiestry, 17 do Wielkiej Brytanii. Tournée potrwa 2 tygodnie – od 9 do 23 listopada  2009. Podczas podróży koncertowej NOSPR wystąpi w 12 miastach, m.in. w Londynie (Cadogan Hall), Derby, Middlesbrough, Bradford, Hull i Leeds.

W listopadzie 2009 Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach wyrusza na kolejne tournée do Wielkiej Brytanii. Będzie to 173 podróż zagraniczna w powojennej historii orkiestry, 17 do Wielkiej Brytanii. Tournée potrwa 2 tygodnie – od 9 do 23 listopada  2009.

Podczas podróży koncertowej NOSPR wystąpi w 12 miastach, m.in. w Londynie (Cadogan Hall), Derby, Middlesbrough, Bradford, Hull i Leeds. Podczas koncertów orkiestra z Katowic zaprezentuje dzieła kompozytorów polskich – I Koncert fortepianowy Fryderyka Chopina oraz Nokturn Andrzeja Panufnika, a także VII Symfonię Ludwiga van Beethovena, I Symfonię Johannesa Brahmsa, II Symfonię Sergiusza Rachmaninowa, I Koncert skrzypcowy Maxa Brucha i Uwerturę In the South Edwarda Elgara.

W partiach solowych wystąpią Priya Mitchell (skrzypce) i Mikhail Rudy (fortepian), wszystkie koncerty poprowadzi Jacek Kaspszyk, dyrektor muzyczny NOSPR.

Tournée orkiestry zorganizowano w ramach projektu POLSKA! YEAR, przy współpracy Instytutu Adama Mickiewicza w Warszawie.

Źródło Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Zostanie przyznana Nagroda publiczności w konkursie "Street Photo"

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy