Wiadomości branżowe

“Planetę Energii” w Olsztynie odwiedziło ponad 1500 dzieci!

Ponad 1500 dzieci odwiedziło interaktywne miasteczko edukacyjno-rozrywkowe "Planeta Energii" 5 i 6 maja w Olsztynie. "Planeta Energii" przyjechała do Olsztyna jako nagroda dla klasy III z Zespołu Szkół w Tuławkach, która została jednym z 10 zwycięzców organizowanego przez Grupę ENERGA ogólnopolskiego konkursu edukacyjnego. - Jesteśmy bardzo wdzięczni Grupie ENERGA za

Ponad 1500 dzieci odwiedziło interaktywne miasteczko edukacyjno-rozrywkowe “Planeta Energii” 5 i 6 maja w Olsztynie.

“Planeta Energii” przyjechała do Olsztyna jako nagroda dla klasy III z Zespołu Szkół w Tuławkach, która została jednym z 10 zwycięzców organizowanego przez Grupę ENERGA ogólnopolskiego konkursu edukacyjnego.

Jesteśmy bardzo wdzięczni Grupie ENERGA za zorganizowanie konkursu. Była to doskonała okazja do przekazania uczniom niezwykle cennej wiedzy. Do samego miasteczka przyjechaliśmy ze wszystkimi klasami I-III z naszej szkoły. Dzieci były zachwycone! – komentuje pani Iwona Kubiak, wychowawczyni zwycięskiej klasy.

W miasteczku na najmłodszych czekało wiele atrakcji. Na początku dzieci układały energetyczne puzzle oraz brały udział w wyścigach samochodzików napędzanych energią wytwarzaną za pomocą rowerków stacjonarnych, a ich zmaganiom przyglądał się Energoludek. Po wejściu do pierwszego namiotu uczniowie siedząc w wygodnych pufach oglądali film 3D przedstawiający historię Energoludków. W drugim namiocie na dzieci czekali wykładowcy Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, którzy przeprowadzali niesamowite eksperymenty z prądem, a także sprawdzali wiedzę najmłodszych na temat bezpiecznego korzystania z energii elektrycznej.

– Dzieci w Olsztynie były pełne entuzjazmu. Spontanicznie reagowały na prezentowane doświadczenia. Jak zwykle najmłodsi zaskakiwali nas swoją wiedzą. Szczególnie z zakresu bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych w domu oraz prawidłowego zachowania w sytuacjach niebezpiecznych np. podczas burzy – komentuje Mariusz Szablewski z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

“Planetę Energii” w Olsztynie odwiedziło ok. 50 klas z miejscowych i okolicznych szkół podstawowych. W sumie ponad 1500 najmłodszych w dwa dni! Po godzinie 15:00 miasteczko było otwarte dla mieszkańców. Tylko pierwszego dnia pojawiło się w nim ponad 300 osób.

Olsztyn był kolejnym przystankiem “Planety Energii” podczas podróży po Polsce. W kwietniu miasteczko odwiedziło już Kwidzyn, Koszalin, Słupsk i Kartuzy. 9 i 10 maja “Planeta” będzie gościć w Płocku, a następnie uda się do kolejnych miast, z których pochodzą zwycięskie klasy.

A to już wiesz?  Poświęcenie ośrodka dokumentacji nauczania Papieża Polaka

Organizatorem konkursu jest Grupa ENERGA.

Patronem akcji jest Minister Edukacji Narodowej oraz portale Sieciaki.pl, ZielonaLekcja.pl i Ekologia.pl.

Lokalnym patronem przyjazdu “Planety Energii” do Olsztyna jest Gazeta Olsztyńska.

Specjalne podziękowania za pomoc w organizacji wizyty miasteczka dla Urzędu Miasta Olsztyn.

***

Grupa ENERGA (www.energa.pl) dostarcza energię elektryczną dla 2,5 mln gospodarstw domowych oraz do ponad 300 tys. firm, co daje jej około 17-procentowy udział w rynku sprzedaży energii elektrycznej. Grupa jest operatorem systemu dystrybucyjnego energii elektrycznej na obszarze 75 tys. km kw. i eksploatuje ponad 187 tys. km linii elektrycznych, którymi przesyła ponad 20 TWh energii rocznie. Jest krajowym liderem w dostawie energii ze źródeł odnawialnych. Posiada 45 elektrowni wodnych, do jej sieci przyłączone są liczne  elektrownie wiatrowe, małe elektrownie wodne i biogazownie. Pozwala to Grupie realizować globalną strategię na rzecz pozyskiwania energii ze źródeł ekologicznych, która obecnie stanowi blisko 13 procent energii elektrycznej dostarczanej klientom spółki.

Świadczenie usług dla milionów odbiorców nakłada na Grupę ENERGA szczególną odpowiedzialność – zarówno za ludzi, jak i otoczenie. ENERGA od wielu lat angażuje się  w inicjatywy prospołeczne. Czyni to w ramach programu ENERGA dla Ciebie, który obejmuje działania wspierające wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży. W ramach programu realizowane są projekty sportowe, edukacyjne, proekologiczne, kulturalne oraz charytatywne.

Źródło Planeta Energii. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy