Wiadomości branżowe

Niezwykły poradnik domowy ? nowość wydawnictwa Reader?s Digest

Wódka jako płyn do mycia okien? Ziemniak w charakterze pochłaniacza zapachów w lodówce? Szminka jako korektor manikiuru?  - to tylko niektóre z wielu zaskakujących porad dotyczących domu, ogrodu i codziennego życia, jakie można znaleźć w najnowszej publikacji wydawnictwa Reader’s Digest. „Niezwykły poradnik domowy” to skarbnica wiedzy o tym, jak czerpać praktyczne pomysły ze

Wódka jako płyn do mycia okien? Ziemniak w charakterze pochłaniacza zapachów w lodówce? Szminka jako korektor manikiuru?  – to tylko niektóre z wielu zaskakujących porad dotyczących domu, ogrodu i codziennego życia, jakie można znaleźć w najnowszej publikacji wydawnictwa Reader’s Digest. „Niezwykły poradnik domowy” to skarbnica wiedzy o tym, jak czerpać praktyczne pomysły ze zwyczajnych przedmiotów, oszczędzając przy tym czas i pieniądze.

Ludzie od wieków szukali sposobów na to, aby życie było prostsze i wygodniejsze. Wraz z rozwojem cywilizacji i konsumpcyjnego stylu życia zaczęliśmy się jednak otaczać coraz większą ilością sprzętu domowego. Kłopot w tym, że każda z tych rzeczy ma z reguły jedno zastosowanie i często, krótko po zakupie, po porostu zalegają w szafach nieużywane. Autorzy „Niezwykłego poradnika domowego” Reader’s Digest mówią „nie” zjawisku „gadżetyzmu” i prezentują zaskakujące i niedrogie rozwiązania na uproszczenie codziennego życia.

Książka powstała na podstawie rozmów przeprowadzonych z ekspertami z wielu dziedzin życia – szefami kuchni, architektami krajobrazu, zielarzami, tapeciarzami, ale także z osobami o życiowym doświadczeniu, takimi jak babcie, dziadkowie i ciocie. Wynikiem tych rozmów są tysiące rad i wskazówek, dotyczących prawie każdego aspektu życia, z których Reader’s Digest wybrał te najciekawsze i najlepsze, zamieszczając je na bogato ilustrowanych stronach swojego najnowszego poradnika.

W 13 rozdziałach książki „Niezwykły poradnik domowy” znajdują się porady jak pomysłowo i niedrogo poradzić sobie w różnych dziedzinach codziennego życia. Miłośnicy gotowania znajdą w nim setki sztuczek kulinarnych – od tych prostych, jak sposoby na przedłużenie czasu przechowywania warzyw, po pochodzące sprzed tysięcy lat metody wypieku chleba. Domownicy szykujący się do wiosennych porządków dowiedzą się np:, że ocet to doskonały płyn do mycia płytek ceramicznych i linoleum, a wódka do czyszczenia okien; poznają starą japońską metodę zamiatania do czysta przy użyciu herbaty; odkryją jak szybko i skutecznie usunąć dziecięce malowidła ze ścian. Autorzy pomyśleli także o tych, którzy szczególnie dbają o wygląd – z poradnika można dowiedzieć się m.in., jaki napój skutecznie koi opuchnięte oczy czy tego za pomocą jakiej maseczki Kleopatra walczyła ze zmarszczkami. 

A to już wiesz?  Mama jest kobietą! - wejdź na blog Karoliny Malinowskiej o macierzyństwie

Wśród pozostałych porad na kilkuset stronach najnowszej książki Reader’s Digest znaleźć można wiele pomysłów m.in. na kreatywne zabawy z dziećmi, spokojne i bezpieczne podróżowanie, utrzymanie auta w doskonałym stanie czy uprawianie pięknego ogrodu.

Poradnik zawiera również wiele dodatkowych ramek i ciekawostek, które są źródłem wiedzy na temat historii i niezwykłego przeznaczenia zwykłych domowych przedmiotów i instruują jak samemu przygotować różne rzeczy – od ciasteczek dla pupili, po naturalne środki owadobójcze dla roślin. To wartościowa lektura nie tylko dla gospodyń domowych.

„Niezwykły poradnik domowy” można kupić:             

·        w sprzedaży wysyłkowej

·        pod numerem telefonu: (022) 519 77 77

·        w księgarni firmowej: ul. Taśmowa 7, 02-677 Warszawa

·        za pośrednictwem strony internetowej wydawnictwa Reader’s Digest: www.digest.com.pl

Premiera: marzec 2010 r.

Cena: 199,96 zł

 

Źródło Tarsago Polska. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy