Wiadomości branżowe

Netia i telewizja nowej generacji n podpisały umowę o współpracy

23 czerwca Netia SA podpisała umowę o współpracy z telewizją nowej generacji n. Współpraca dotyczy partnerstwa strategicznego przy przygotowaniu, oferowaniu i pracach nad rozwojem zaawansowanych serwisów triple-play, czyli usług „Telewizja + Internet + Telefon”. Współpraca Netii i telewizji n wynika z dużego zapotrzebowania na innowacyjne usługi multimedialne
23 czerwca Netia SA podpisała umowę o współpracy z telewizją nowej generacji n. Współpraca dotyczy partnerstwa strategicznego przy przygotowaniu, oferowaniu i pracach nad rozwojem zaawansowanych serwisów triple-play, czyli usług „Telewizja + Internet + Telefon”.

Współpraca Netii i telewizji n wynika z dużego zapotrzebowania na innowacyjne usługi multimedialne i coraz większej penetracji szerokopasmowego dostępu do internetu. Obydwie firmy mają na tych polach niekwestionowane osiągnięcia.

Partnerzy upatrują w porozumieniu korzyści natury strategicznej: ITI Neovision pozwoli rozszerzyć ofertę na segment rynku osiągany drogą kablową (czyli głównie obszary miejskie), natomiast dla Netii oznacza wzbogacenie portfolio o profesjonalne usługi multimedialne – telewizję o niespotykanej gdzie indziej funkcjonalności oraz video na żądanie.

Z punktu widzenia klientów porozumienie oznacza zintegrowaną obsługę na najwyższym poziomie, zaś projektowana oferta Triple/duo play będzie pod każdym względem konkurencyjna. Według badań koncepcja „3 w jednym” jest bardzo dobrze oceniana przez użytkowników m.in. ze względu na fakt, że klienci spodziewają się jednego rachunku, co oznacza mniej formalności i potencjalnie niższe rachunki.

„Nasza współpraca z Netią jest konsekwentnym krokiem w rozwoju oferty telewizji n. Jesteśmy najnowocześniejszą i najbardziej innowacyjną platformą na rynku, a to zobowiązuje. Połączenie naszych ofert da klientom jeszcze większą łatwość dostępu między innymi  do naszych usług multimedialnych, takich jak nPortale czy nRadio” – powiedział Maciej Sojka, Prezes Zarządu telewizji n.

„Telewizja nowej generacji n jest dla nas idealnym partnerem ze względu na to, iż kieruje swoją ofertę do tych samych klientów, co Netia: korzystających z multimedialnej rozrywki oraz poszukujących nowoczesnych i wygodnych rozwiązań. Ten projekt znakomicie wpisuje się w naszą strategię dostarczania nie tylko samego dostępu do Internetu i telefonu, ale również całej gamy ekskluzywnych usług dodatkowych” – powiedział Mirosław Godlewski, Prezes Zarządu Netii.

A to już wiesz?  Ericsson i CNN prezentują kluczowe wnioski z przeprowadzonego wspólnie badania na temat telewizji mobilnej

Szczegóły współpracy
Współpraca obu firm obejmować będzie przygotowanie, wdrożenie, wspólną sprzedaż i rozwój usług w modelu 3play oraz 2play („Telewizja + Internet”). Usługi świadczone będą w technologii IP i dostępne dla abonentów szerokopasmowego dostępu do Internetu Netii na większości łącz kablowych własnych operatora oraz na łączach pozyskanych z TPSA w wyniku uwolnienia pętli lokalnej (LLU).

W pierwszej kolejności zaplanowano wdrożenie pilotażowe dla wyselekcjonawanych klientów w Warszawie i Wrocławiu. Celem pilotażu jest przede wszystkim optymalizacja zaprojektowanej technologii oraz procesów dla późniejszego efektywnego wdrożenia komercyjnego. Plany komercyjnego wdrożenia obejmują pełną ofertę programową telewizji nowej generacji n w tym kanały HD. Planowany jest również dalszy rozwój usług i funkcjonalności, które są możliwe do uzyskania dzięki technologii IPTV.

Netia i ITI Neovision rozpoczęły wspólne działania już w maju, oferując w swych wybranych kanałach sprzedaży wspólne pakiety usług na bazie aktualnie wykorzystywanych technologii, czyli usługi telewizji n w technologii satelitarnej, zaś usługi telekomunikacyjne Netii w technologii dostępnej dla operatora w konkretnej lokalizacji klienta. Tak przygotowana łączna oferta jest skierowana do klientów indywidualnych. W ofercie 3play klienci otrzymują dostęp do Szybkiego Internetu 1 Mbit/s z gwarancją atrakcyjnej ceny (możliwość jednokrotnej zmiany oferty dostępu do Internetu w trakcie trwania umowy), Lepszy Telefon do Wygadania z całą kwotą abonamentu do wykorzystania na rozmowy oraz specjalnie przygotowaną ofertę telewizji nowej generacji n z obniżoną opłatą za wszystkie pakiety tematyczne przez 6 miesięcy. Dodatkową korzyścią dla klienta jest rabat za każdy z komponentów oferty, pozwalający oszczędzić nawet 360 zł w stosunku do oferty standardowej każdego z partnerów.

Źródło Netia. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy