Wiadomości branżowe

Magellan: Konkurs plastyczny dla szkół i świetlic przyszpitalnych rozstrzygnięty!

Znamy już zwycięzców II Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci ze szkół i świetlic przyszpitalnych „W radosnej krainie barw”. Główna nagroda konkursu przyznana została Specjalistycznemu Zespołowi Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu. Doceniona została przede wszystkim oryginalność i pomysłowość pracy w zakresie techniki wykonania. Zwycięski

Znamy już zwycięzców II Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci ze szkół i świetlic przyszpitalnych „W radosnej krainie barw”. Główna nagroda konkursu przyznana została Specjalistycznemu Zespołowi Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu. Doceniona została przede wszystkim oryginalność i pomysłowość pracy w zakresie techniki wykonania. Zwycięski szpital otrzyma nagrodę w postaci wyposażenia świetlicy lub szkoły przyszpitalnej w wysokości 5 tys. zł.

Druga nagroda w konkursie została przyznana SP ZOZ w Giżycku za oryginalne podejście do tematu oraz także ciekawą technikę wykonania. Trzecie miejsce zajęła praca z Pomorskiego Centrum Traumatologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Gdańsku.

Na prace konkursowe czekaliśmy od 14 kwietnia do 30 maja 2009 r. Do konkursu zgłoszone zostały prace z ponad 80 szpitali z całego kraju.

Konkurs plastyczny miał na celu rozwijanie inwencji twórczej dzieci oraz terapię poprzez sztukę. Zachęcaliśmy małych pacjentów do rozwijania wyobraźni, przeniesienia się w świat fantazji, nieograniczony szpitalną codziennością i trwającym leczeniem. W uśmiechu i wspólnej zabawie, aby mogli choć na chwilę zapomnieć o chorobie.

Konkurs plastyczny przeprowadzany jest w ramach programu „Na Zdrowie – UŚMIECH”, realizowanego przez Spółkę Magellan S.A., świadczącą usługi finansowe dla podmiotów działających w sektorze ochrony zdrowia. Obejmuje cykl działań mających na celu niesienie radości dzieciom przebywającym w szpitalach.  Patronat nad konkursem objęła Fundacja ‘Dr Clown’, pomagająca chorym dzieciom w szpitalach, organizując zespoły terapeutów “doktorów clownów” i przeprowadzając terapię śmiechem oraz zabawą.

Zapraszamy do galerii prac na www.nazdrowieusmiech.pl

 

Źródło Magellan S.A.. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Brawa! Brawa dla politechnicznego chóru!

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy