Wiadomości branżowe

Grudniowy FILM z dwiema różnymi okładkami ? już w piątek!

Grudniowy FILM z dwiema różnymi okładkami ? już w piątek!
7 grudnia do kiosków trafi nowy numer miesięcznika FILM. To drugi numer przygotowany przez zespół pod redakcją Tomasza Raczka. Tym razem FILM będzie miał dwie okładki. Na okładce wersji bez płyty znalazła się Cate Blanchett jako Galadriela, na wydaniu z DVD – Andy Serkis, czyli Gollum z „Hobbita”.A w numerze m.in. jak „Hobbit” w interpretacji Petera Jacksona stał się częścią tolkienowskiej mitologii, wywiad z Andym Serkisem, drugim reżyserem i odtwórcą roli Golluma oraz komiks pt.: „Hobbit. Niezwykła podróż w 3D”. Ponadto w grudniowym FILMIE przejmująca rozmowa z Michałem Skolimowskim oraz próba odpowiedzi, dlaczego  polskie kino boi się starości,Przed nami długo wyczekiwana premiera adaptacji tolkienowskiego „Hobbita”. Peter Jackson daleko odszedł od bajkowo-naiwnej narracji powieści, czyniąc z przygód Bilbo Bagginsa część wielkiego eposu o dziejach Śródziemia. Obecnie „Hobbit” nie jest już historyjką dla dzieci, ale właściwym preludium do Trylogii Pierścienia. O

7 grudnia do kiosków trafi nowy numer miesięcznika FILM. To drugi numer przygotowany przez zespół pod redakcją Tomasza Raczka. Tym razem FILM będzie miał dwie okładki. Na okładce wersji bez płyty znalazła się Cate Blanchett jako Galadriela, na wydaniu z DVD ? Andy Serkis, czyli Gollum z ?Hobbita?.

A w numerze m.in. jak ?Hobbit? w interpretacji Petera Jacksona stał się częścią tolkienowskiej mitologii, wywiad z Andym Serkisem, drugim reżyserem i odtwórcą roli Golluma oraz komiks pt.: ?Hobbit. Niezwykła podróż w 3D?. Ponadto w grudniowym FILMIE przejmująca rozmowa z Michałem Skolimowskim oraz próba odpowiedzi, dlaczego  polskie kino boi się starości,

Przed nami długo wyczekiwana premiera adaptacji tolkienowskiego ?Hobbita?. Peter Jackson daleko odszedł od bajkowo-naiwnej narracji powieści, czyniąc z przygód Bilbo Bagginsa część wielkiego eposu o dziejach Śródziemia. Obecnie ?Hobbit? nie jest już historyjką dla dzieci, ale właściwym preludium do Trylogii Pierścienia. O historii ?Hobbita? i o tym, jak powstawał film Petera Jacksona, pisze Maciej Stasiowski, doktorant filmoznawstwa na UJ, wyróżniony w konkursie im. Krzysztofa Mętraka.     

Na okładce wydania FILMU z DVD widzimy Golluma. A wewnątrz numeru ? wywiad z odtwórcą tej roli.  Andy Serkis ma w swoim dorobku niezwykłą galerię prawdziwych oryginałów. Grał m.in. King Konga, Einsteina, Cezara. Ale to właśnie postać Golluma miała na niego największy i najsilniejszy wpływ. Angielski aktor, specjalista od zadań wyjątkowych, w wywiadzie dla FILMU opowiada o swoim powrocie do Śródziemia i współpracy z Peterem Jacksonem. A także otym, dlaczego role w motion capture również zasługują na Oscara.  

W nowym numerze magazynu FILM również rozmowa z Michałem Skolimowskim. Na ekrany właśnie wchodzi ?Ixjana. Z piekła rodem?, którą nakręcił z młodszym bratem, Józefem. Jeszcze nie tak dawno myślałem, że najgorsze jest za nami. Ale od 2 maja, kiedy mój brat odszedł, myślę, że nie ma życia. Jest tylko śmierć. Wszystko zżera wszystko. Ludzie zwierzęta, robaki ludzi. Taka jest natura. I ja się z tego wymiksowuję ? mówi Skolimowski Annie Serdiukow. Opowiada o pracy nad filmem i o relacjach z bratem, który od lat zmagał się z depresją. 

A to już wiesz?  Nauka w blasku festiwalowych atrakcji

FILM podejmuje też temat, który rzadko podejmuje polskie kino. Mało jest w polskim kinie obrazów, które portretowałyby starość w taki sposób, jak zrobił to niedawno Michael Haneke w nagrodzonej Złotą Palmą w Cannes ?Miłości?. W PRL-u starość nie komponowała się dobrze z komunistyczna ideologia hołubiącą młodość, witalność i fizyczną krzepę. Współcześnie zaś kłóci się z rozkochaną w młodości popkulturą. Oczywiście, od tego uogólnienia istnieją chlubne wyjątki, ale w większości wypadków są one jedynie potwierdzeniem reguły. Dzisiaj, kiedy w narzucającym ogólnoświatowe trendy Hollywoodzie zapanowała moda na odkurzanie wielkich niegdyś aktorów i bohaterów, sytuacja ma szansę się zmienić. O pierwszych jaskółkach starości w polskim kinie na łamach FILM-u pisze Artur Zaborski. 

Ponadto w najnowszym FILM-ie – spacer po Uppsali w 30. rocznicę filmu ?Fanny i Aleksander? oraz kino od kuchni.

Nowy FILM ukaże się w piątek, 7 grudnia. Cena magazynu wynosi 6,99 zł w wersji bez płyty (okładka z Galadrielą), wydanie z dwiema płytami DVD (?Trzeci cud? Agnieszki Holland i ?Nie wracaj w te strony? Wima Wendersa, okładka z Gollumem) ? 9,99 zł.

Redaktorem naczelnym magazynu FILM jest od października Tomasz Raczek ? krytyk filmowy, publicysta, wydawca oraz autor programów radiowych i telewizyjnych. FILM to najstarszy polski magazyn poświęcony tematyce kina i filmu. Ukazuje się od 1946 r. Zawiera aktualne informacje na temat premier filmowych, branży oraz sylwetek twórców produkcji kinowych i telewizyjnych. Od przeszło pół wieku FILM jest również organizatorem jednego z najbardziej prestiżowych plebiscytów w świecie polskiego kina – Złotych Kaczek.

 

Źródło Platforma Mediowa Point Group SA. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy