Wiadomości branżowe

Co kryją plaże?

Po obejrzeniu tych zdjęć plaża może stać się dla Ciebie czymś więcej niż tylko miejscem relaksu. Zapraszamy na wystawę fotograficzną pt. Piasek to życie. Fotografie okraszone intrygującymi pytaniami i opisami odsłaniają fascynujące zjawiska, jakie toczą się na plażach i w wodach przybrzeżnych Zatoki Puckiej. Uroczysty wernisaż odbędzie się w środę, 2

Po obejrzeniu tych zdjęć plaża może stać się dla Ciebie czymś więcej niż tylko miejscem relaksu. Zapraszamy na wystawę fotograficzną pt. Piasek to życie. Fotografie okraszone intrygującymi pytaniami i opisami odsłaniają fascynujące zjawiska, jakie toczą się na plażach i w wodach przybrzeżnych Zatoki Puckiej. Uroczysty wernisaż odbędzie się w środę, 2 czerwca o godz. 11.15 w holu przed biblioteką w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej.

Na szesnastu panelach wystawienniczych znajduje się po kilka zdjęć. W sumie na wystawie będzie można obejrzeć kilkadziesiąt fotografii. Towarzyszą im na pozór łatwe pytania: Czy plaże są nam potrzebne? Jak ocenić ich jakość i wartość? Co kryje się pod z pozoru spokojną taflą wody rodzimej Zatoki Puckiej? albo Czy podwodny świat Zatoki może być interesujący?

Przemierzając wystawę i zgłębiając odpowiedzi na kolejne pytania przypatrujący się wystawie zostają wciągnięci w edukacyjny spacer. Osobną część ekspozycji stanowią plansze poświęcone historii bursztynu.

Wystawa odwiedziła już wszystkie nadmorskie miejscowości począwszy od Stegny. Na Politechnice Gdańskiej będzie można ją oglądać od 2 do 15 czerwca w godz. 8.00–19.00, w holu przed biblioteką w Gmachu Głównym. Ekspozycję przygotowano w ramach cyklu Politechnika Otwarta, co oznacza, że wstęp jest wolny.

Organizatorami wystawy są: dyrektor Biblioteki Głównej PG, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, Instytut Oceanologii PAN w  Gdańsku, Gmina Stegna.

 

Źródło Politechnika Gdańska. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Zdrowe powietrze w mieszkaniu. Jak zadbać o dobry mikroklimat?

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy