Wiadomości branżowe

Cała prawda o historii – najnowsza książka wydawnictwa Reader’s Digest

Na terenie Chin znaleziono mumie białych ludzi pochodzące sprzed 4000 lat, w ubraniach w szkocką kratę! To nie Tomasz Edison wynalazł żarówkę..., a naukowe dowody potwierdzają, że biblijny potop faktycznie miał miejsce. To tylko niektóre z wielu zaskakujących informacji, których dostarcza Cała prawda o historii - najnowsza książka wydawnictwa Reader’s Digest. Opisuje ona niesamowite

Na terenie Chin znaleziono mumie białych ludzi pochodzące sprzed 4000 lat, w ubraniach w szkocką kratę! To nie Tomasz Edison wynalazł żarówkę…, a naukowe dowody potwierdzają, że biblijny potop faktycznie miał miejsce. To tylko niektóre z wielu zaskakujących informacji, których dostarcza Cała prawda o historii – najnowsza książka wydawnictwa Reader’s Digest. Opisuje ona niesamowite odkrycia historyków, które obalają podręcznikową wiedzę na temat 50 wydarzeń z dziejów świata. 320 stron książki demaskuje kłamstwa i mity, podaje tylko sprawdzone fakty i na nowo definiuje naszą współczesność.

Książka Cała prawda o historii przedstawia najnowsze odkrycia historyczne, które zmieniają dotychczasowe spojrzenie na dzieje świata. Zawiera fascynujące informacje, dzięki którym można się dowiedzieć, jak historycy, archeolodzy i specjaliści w dziedzinie medycyny sądowej odkrywają na nowo przeszłość i jak współczesne techniki śledcze demaskują mity historii.

Książka Cała prawda o historii została podzielona na osiem części. Z rozdziału Pochodzenie człowieka dowiedzieć się można m.in. czy pierwsi mieszkańcy Ameryki mogli pochodzić z terenów dzisiejszej Japonii. Nowe teorie na temat upadku starożytnego Rzymu oraz zaskakujące informacje na temat zmieniającego się wyglądu kamiennego kręgu Stonehenge przedstawia rozdział Starożytne imperia. Odpowiedzi na pytania, kto naprawdę był odpowiedzialny za śmierć Anny Frank oraz kto zamordował Napoleona Bonaparte przynosi rozdział Władza i spiski. O prawdziwej – całkiem innej – historii radzieckiej rewolucji przeczytać można w części Kamienie milowe historii, a rozdział Śmierć i katastrofy dostarcza m.in. zaskakujących informacji na temat dziejów doczesnych szczątków przywódcy III Rzeszy.

W rozdziale Sława i rozgłos przedstawiono m.in. najnowsze ustalenia dotyczące tragicznej wyprawy kapitana Roberta Scotta na biegun południowy. O tym, że tajemnice chirurgii plastycznej znane były już przed tysiącami lat można przeczytać w rozdziale Wynalazki i odkrycia. Natomiast zaskakujące odpowiedzi na pytania: komu potrzebny był król Artur, kim był człowiek, który stał się wzorem postaci Robinsona Crusoe, czy biblijny opis potopu to tylko legenda – można znaleźć w ostatnim rozdziale książki – Fakty i bajki.
Książka Cała prawda o historii to pozycja, której nie powinno zabraknąć w domowej biblioteczce. To książka dla całej rodziny, dla dzieci i dorosłych, która u wielu rozbudzi zamiłowanie do historii.

Premiera: październik 2006
Cena: 119,60 zł

Do kupienia:
– w sprzedaży wysyłkowej;
– pod numerem telefonu: (022) 519 77 77;
– w księgarni firmowej: 02-366 Warszawa, ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. 7;
– za pośrednictwem strony internetowej wydawnictwa Reader’s Digest: www.digest.com.pl

A to już wiesz?  Oroya - wino do sushi

Źródło Tarsago Polska. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy