Wiadomości branżowe

Audiobooki dla dzieci: bajki i klasyka z okazji Roku Lutosławskiego

Kto z dzisiejszych rodziców nie pamięta bajek z płyt winylowych? Po latach zapomnienia bajki w formie nagrań wracają do łask, tym razem w formacie MP3. Wśród wielu doskonałych wydawnictw (np. seria "Bajki z Szafy Żyrafy

Kto z dzisiejszych rodziców nie pamięta bajek z płyt winylowych? Po latach zapomnienia bajki w formie nagrań wracają do łask, tym razem w formacie MP3. Wśród wielu doskonałych wydawnictw (np. seria Bajki z Szafy Żyrafy? w wykonaniu znanych polskich aktorów) można znaleźć prawdziwe perełki, jak np. koncert Lutosławski dzieciom, wydany cyfrowo z okazji Roku Lutosławskiego.

Lutosławski dzieciom to zbiór kilkudziesięciu utworów muzycznych wydanych przez firmę fonograficzną DUX, specjalizującą się w nagraniach muzyki klasycznej. Utwory przeplatane są zapowiedziami Cioci Jadzi, czyli Jadwigi Mackiewicz, która od blisko 50 lat na estradzie Filharmonii Narodowej wprowadza najmłodszych w fascynujący świat dźwięków. Koncert został zarejestrowany w 2004 roku w Sali Koncertowej Filharmonii Narodowej w Warszawie, a teraz, po raz pierwszy, udostępniony został przez DUX w formie MP3 na platformie NuPlays.pl.

DUX oferuje tę płytę także w pakiecie z książką, dzięki czemu kupujący może natychmiast pobrać pliki cyfrowe, a w ciągu kilku dni otrzyma przesyłkę pocztową zawierającą książeczkę i płytę CD. Cena samych plików to 14,99 zł, natomiast pliki w ofercie z książeczką kosztują 34,99 zł (cena zawiera koszt przesyłki).

Ponadto, w ramach obchodów roku Lutosławskiego, DUX oferuje dwa niezwykłe koncerty dla dzieci w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu. Piotruś i Wilk to przepiękna baśń muzyczna Sergiusza Prokofiewa zagrana pod batutą Marka Pijarowskiego i czytana przez Piotra Fronczewskiego. Druga z pozycji to Karnawał Zwierząt, który powstał na podstawie cyklu czternastu miniatur francuskiego kompozytora Camille?a Saint-Saensa. Nagrania te również dostępne są w formie plików MP3, lub też w pakiecie MP3 z pięknie wydaną książeczką i tradycyjną płytą CD.

Bajki audio w wykonaniu słynnych aktorów

W ofercie NuPlays.pl można znaleźć także cyfrowe wersje płyt z limitowanej serii ?Bajki z Szafy Żyrafy?: Małą księżniczkę, Księgę dżungli, Przygody Tomka Sawyera czy też Zwierzęta Doktora Dolittle. Udział w tym projekcie wzięli wybitni polscy aktorzy, m.in. Cezary Żak, Jolanta Fraszyńska, Mariusz Kiljan, Robert Gonera, Olga Bończyk, Jacek Bończyk, Wojciech Kościelnia czy Damian Aleksander. Albumy te, to doskonała propozycja dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz młodszym szkolnym.

A to już wiesz?  XBOX 360 PODCZAS X06 W BARCELONIE

Ceny albumów (w formie plików MP3) wynoszą 12,99, 14,99 i 19,99 zł. Dodatkowo, każdy zakup premiowany jest puntami wymiennymi na nagrody w ramach Superofert.

***

O NuPlays

NuPlays jest platformą, na której niezależni artyści i wytwórnie mogą oferować swoją muzykę oraz powiązane z nimi oferty: CD, winyle oraz gadżety i usługi. W NuPlays działa także unikatowy system lojalnościowy, premiujący aktywnych użytkowników tzw. superofertami ? spotkaniami z ulubionymi zespołami, pamiątkami, biletami z wejściem na backstage, itd.

Dzięki NuPlays artyści mogą być bliżej swoich fanów, a nabywcy muzyki doświadczać niegdysiejszych emocji porównywalnych tylko z poszukiwaniem i nabywaniem cennych winylowych płyt.

Źródło NuPlays S.A.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy