Wiadomości branżowe

24 marca – Narodowy Dzień Życia

Pamiętaj, dajesz przykład! Wystartowała kampania o odpowiedzialności wychowawczej rodziców.24 marca już po raz siódmy obchodzimy Narodowy Dzień Życia. Tym razem motywem przewodnim dnia jest przypomnienie rodzicom, że to oni są prawdziwymi mistrzami dla swoich dzieci. Zachęcamy również wszystkie rodziny do spożywania wspólnych posiłków przynajmniej raz dziennie. Ogólnopolska kampania odbywająca się pod hasłem „Pamiętaj, dajesz przykład!” obejmuje reklamy telewizyjne, działania medialne, lokalne obchody organizowane przez samorządy i organizacje pozarządowe oraz konkurs Tulipany Narodowego Dnia Życia. Ambasadorem obchodów jest Krzysztof Ziemiec.W ramach tegorocznej kampanii został uruchomiony portal www.SilnaRodzina.pl., przeznaczony dla rodziców i wychowawców. Na portalu znajdują się m.in. Kalendarz Ambitnego Rodzica, rodzinny dekalog, możliwość kontaktu z psychologiem. Kalendarz Ambitnego Rodzica został pomyślany jako zestaw porad i zadań na kolejne tygodnie roku. Dzięki Kalendarzowi możemy systematycznie pracować nad swoimi umiejętnościami wychowawczymi i zachęca nas on do refleksji nad wieloma wymiarami procesu wychowywania dzieci. Z Kalendarza dowiemy się m.in. jak

Pamiętaj, dajesz przykład! Wystartowała kampania o odpowiedzialności wychowawczej rodziców.

24 marca już po raz siódmy obchodzimy Narodowy Dzień Życia. Tym razem motywem przewodnim dnia jest przypomnienie rodzicom, że to oni są prawdziwymi mistrzami dla swoich dzieci. Zachęcamy również wszystkie rodziny do spożywania wspólnych posiłków przynajmniej raz dziennie. Ogólnopolska kampania odbywająca się pod hasłem „Pamiętaj, dajesz przykład!” obejmuje reklamy telewizyjne, działania medialne, lokalne obchody organizowane przez samorządy i organizacje pozarządowe oraz konkurs Tulipany Narodowego Dnia Życia. Ambasadorem obchodów jest Krzysztof Ziemiec.

W ramach tegorocznej kampanii został uruchomiony portal www.SilnaRodzina.pl., przeznaczony dla rodziców i wychowawców. Na portalu znajdują się m.in. Kalendarz Ambitnego Rodzica, rodzinny dekalog, możliwość kontaktu z psychologiem. Kalendarz Ambitnego Rodzica został pomyślany jako zestaw porad i zadań na kolejne tygodnie roku. Dzięki Kalendarzowi możemy systematycznie pracować nad swoimi umiejętnościami wychowawczymi i zachęca nas on do refleksji nad wieloma wymiarami procesu wychowywania dzieci. Z Kalendarza dowiemy się m.in. jak budować autorytet, co oznacza „zasada szafy”, jak zaplanować wychowanie medialne.

W ramach tegorocznych obchodów, koordynowanych przez Fundację Narodowego Dnia Życia, Telewizja Polska emituje spot promocyjny z Krzysztofem Ziemcem w roli głównej. Organizatorzy prowadzą także działania medialne zmierzające do promowania odpowiedzialności wychowawczej rodziców oraz idei wspólnych rodzinnych posiłków.

W Narodowy Dzień Życia włączają się aktywnie samorządy i organizacje pozarządowe. We współpracy – ściślejszej lub luźniejszej – z Fundacją NDŻ i wspierając się ogólnopolską kampanią, organizują różnorodne lokalne działania, m. in. festyny, konkursy czy akcje edukacyjne. W tym roku akces do programu zgłosiło ok. 30 jednostek.

24 marca zostały po raz drugi przyznane Tulipany Narodowego Dnia Życia – nagrody dla zasłużonych dla propagowania wartości rodzinnych dziennikarzy, artystów, inicjatyw społecznych oraz samorządów. Nagrody przyznało jury złożone między innymi z naukowców, działaczy społecznych i artystów. W tym roku nagrody otrzymali: Miasto Radom, Agnieszka i Rafał Porzezińscy, Michał Lorenc oraz Filharmonia Wrocławska.

A to już wiesz?  Bądź bliżej swoich bliskich!

Narodowy Dzień Życia to święto, uchwalone przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2004 roku. W ubiegłych latach obchody odbywały się m.in. pod hasłami: „Dom pełen skarbów”, „Być ojcem – rola życia”, „Razem na zawsze” i „Jestem mamą – to moja kariera”.

 

www.dzienzycia.pl www.silnarodzina.pl

Źródło Fundacja Komitetu Obchodów Narodowego Dnia Życia. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy