Czystość

Bakterie i grzyby na ręcznikach, czyli to o czym zapominamy na co dzień

Informacja prasowa
Warszawa, 17 lipca 2019 r.

Bakterie i grzyby na ręcznikach, czyli to o czym zapominamy na co dzień

Brudne ręczniki mogą przenosić ogromną ilość różnych drobnoustrojów, czyli m.in. bakterii, grzybów. Razem z nimi pojawia się nieprzyjemny zapach, często trudny do pozbycia. Jednak istnieją technologie, jak Polygiene®, które działają przeciwko namnażaniu się zarazków i przykrym zapachom na ręcznikach.

Po wyjściu spod prysznica czujesz się czysto. Jednak kiedy wycierasz się ręcznikiem, już kilkakrotnie używanym miej na uwadze, że korzystasz z materiału, który ma na sobie wiele drobnoustrojów. Ręcznik, obok podłogi nazywany jest najbardziej brudnym elementem w domu. Dlaczego tak jest? Ręcznik to idealne środowisko do rozwoju zarazków. Często jest mokry, a na co dzień znajduje się w łazience, gdzie pojawia się wilgoć. Według badań przeprowadzonych przez Uniwersytet Arizona, aż 90% ręczników łazienkowych zanieczyszczonych jest bakteriami z grupy coli .

Sposób na bakterie i grzyby na naszych ręcznikach
By zniwelować zarazki na ręcznikach trzeba by je prać, co 2-3 dni, a pamiętajmy, że każde włożenie dowolnego materiału do pralki go niszczy. Jak sobie z tym poradzić? Technologia Polygiene®, którą w Polsce wykorzystuje marka ręczników Dr.Bacty, działa przeciwko namnażaniu się bakterii i przykrym zapachom. Poza tym, ręczniki te są bardzo chłonne i charakteryzują się dokładnością wykonania oraz gramatury.

Okazuje się, że nawet ręcznik może pomóc oszczędzić wodę, czas, energię i pieniądze. Dzięki zastosowaniu skutecznej i trwałej technologii ręczniki Dr.Bacty charakteryzują się przedłużoną trwałością, są przyjazne dla środowiska już na etapie procesu produkcji i dlatego, że nie musimy ich często prać.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy