Biznes

Jak zapewnić sprawne funkcjonowanie przedsiębiorstwa?

Jak zapewnić sprawne funkcjonowanie przedsiębiorstwa?
W pogoni za efektywnością, przedsiębiorcy szukają różnych rozwiązań, pomagających usprawnić funkcjonowanie firmy. Niewielu z nich jednak wie, że geniusz tkwi w prostocie, dlatego panaceum warto upatrywać w maintenance service. O tym, że „utrzymanie biznesu” to jedna z ważniejszych funkcji firmy opowie Mariusz Hoszowski, prezes firmy Smart Work.
Chcąc zwiększyć produktywność i poprawić wizerunek firmy, nie trzeba przebudowywać całych biur ani dokonywać kosztownych inwestycji. Dbając w pierwszej kolejności o najbardziej podstawowe aspekty codziennego funkcjonowania przedsiębiorstwa, pracodawca stwarza warunki do bezpiecznej, efektywnej i przyjemnej pracy. Na jakie wiec elementy warto zwrócić szczególną uwagę?

Czyste sumienie
Jedną z ważniejszych kwestii wpływających na efektywność pracowników jest odpowiednio zarządzane i zadbane otoczenie miejsca pracy. Według badań Polskiej Izby Gospodarczej Czystości (PIGC), aż 81% pracowników uznaje czystość w biurze za najważniejszą. Wiąże się to nie tyle z zapewnieniem samej wygody, ale wysokiej praktyczności oraz warunków nie zagrażających zdrowiu i bezpieczeństwu. Co więcej, nacisk na maksymalną czystość miejsca pracy to nie tylko dbałość o produktywność osób zatrudnionych, ale również o wizerunek samego przedsiębiorstwa – w oczach pracowników oraz klientów firma będzie sprawiać wrażenie zwracającej uwagę na wysoką jakość nie tylko wykonywanych przez nią usług.
Cleaning service wiąże się jednak z dużym nakładem czasu oraz odpowiednią organizacją logistyczną – tego typu usługi nie mogą utrudniać czy odciągać pracowników od wykonywania ich pracy. W takiej sytuacji rozwiązaniem są wysoko wyspecjalizowane firmy zewnętrzne, zapewniające szeroki wachlarz profesjonalnych usług porządkowych. Jak mówi Mariusz Hoszowski, prezes firmy Smart Work, dzięki skorzystaniu z tego typu usług, przedsiębiorcy mogą skupić się na prowadzeniu działalności, powierzając kwestie porządkowe specjalistom z branży: „Zewnętrzne firmy sprzątające oferują kompleksową obsługę nie tylko biur, ale także powierzchni magazynowych, hal produkcyjnych oraz terenów zewnętrznych. Wybrane przez przedsiębiorcę usługi muszą być wykonywane przez doświadczoną kadrę sprzątającą, posiadającą nowoczesne zaplecze techniczne.”
Korzystanie z usług firm zewnętrznych pozwala na pełną optymalizację kosztów – pracodawca nie ma obowiązku tworzenia specjalnych stanowisk pracy ani inwestowania w odpowiednie środki czystości czy sprzęt. Znika również problem z przechowywaniem oraz obowiązkowym serwisowaniem posiadanych narzędzi sprzątających.

Wszystko dla biznesu
Usługi sprzątające, tak ważne dla odpowiedniego funkcjonowania firmy, często wchodzą w skład tak zwanych business services. Rozwijając się w ostatnim czasie bardzo dynamicznie w Polsce firmy takie jak Smart Work są centrami usług wspólnych, oferującymi na przykład specjalistyczną obsługę w zakresie logistyczno-magazynowym, porządkowym, kadrowo-księgowym lub nawet dotyczącym przeprowadzek. Wyrastające z outsourcingu, „usługi dla biznesu” udostępniają klientom grono specjalistów, wykonujących różnorodne zadania niebędące podstawą działalności danego przedsiębiorstwa. Właściciele firm decydujący się na tego typu współpracę, mają szansę korzystania z kadr pracowniczych zajmujących się między innymi pracami manualnymi, konfekcjonowaniem, sortowaniem, pakowaniem, przygotowaniem do wysyłki, oklejaniem, foliowaniem, etykietowaniem, załadunkiem i transportem. Z drugiej strony w ramach business services firma może uzyskać wsparcie w ramach usług kadrowych i księgowych takich jak naliczanie płac i świadczeń, ewidencja czasu pracy, prowadzenie dokumentacji pracowniczej oraz w ramach usług związanych z administracją, utrzymaniem i zapewnieniem nieruchomości.

„Usługi dla biznesu umożliwiają wykorzystywanie zasobów i usług zewnętrznych firm do realizacji zadań związanych z utrzymaniem pewnej części infrastruktury przedsiębiorstwa klienta. Dzięki temu, zredukowanych jest wiele dodatkowych kosztów i pozyskane są przez nas pożądane zasoby lub narzędzia, bez konieczności tworzenia specjalnych stanowisk pracy lub dodatkowego delegowania do tych zadań własnych kadr pracowniczych.” – wyjaśnia Mariusz Hoszowski.

Zatem, czy warto stawiać na pełen maintenance service? Jeżeli poszukujemy większej efektywności w funkcjonowaniu naszej firmy, korzystanie z zewnętrznych usług jest jak najbardziej wskazane. Dzięki firmom takim jak Smart Work można zaoszczędzić nie tylko cenny czas, ale także znaczące środki finansowe.

Smart Work to dynamicznie rozwijająca się międzynarodowa grupa firm specjalizująca się w usługach pracy tymczasowej, pośrednictwa pracy oraz opieki medycznej. Grupa składa się z kilkunastu spółek zlokalizowanych w 10 państwach europejskich. We wszystkich z nich firma posiada licencje na prowadzenie działalności agencji pracy. Smart Work koncentruje się na zaspokajaniu potrzeb i oczekiwań nawet najbardziej wymagających Partnerów Biznesowych. Z usług grupy korzystają spółki giełdowe, duże międzynarodowe koncerny, jak i mniejsze przedsiębiorstwa z sektora MSP. Smart Work realizuje zamówienia i zlecenia dla Klientów zagranicznych, działając w oparciu o najwyższe standardy etyczne i biznesowe. Jest członkiem Business Centre Club oraz Ogólnopolskiego Konwentu Agencji Pracy.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy