Sport dla zdrowia Sport i profilaktyka Sport i Rekreacja

Gdzie znaleźć najlepsze warunki do treningów personalnych?

Lokalizacja, wyposażenie i opłaty – trzy czynniki, które najczęściej decydują o wyborze miejsca do treningów personalnych. Sprawdzamy, jakie rozwiązania oferuje rynek dla poprawy komfortu pracy trenerów personalnych.
Przy wyborze miejsca do prowadzenia treningów, najczęściej zwraca się uwagę na lokalizację danego klubu, wyposażenie i opłaty. Trenerzy oczekują̨ od klubu możliwości komfortowego wykonywania swoich usług, czyli przede wszystkim odpowiedniego wyposażenia, ale także wygodnej przestrzeni przystosowanej zarówno do ćwiczeń, jak i do konsultacji z podopiecznym. Bardzo istotne jest też zaplecze socjalne, które pozwala na komfortowe przygotowanie się do treningu i ochłonięcie po nim.
– Trening personalny wymaga indywidualnego podejścia do klienta i bliskiego kontaktu z nim, dlatego obecnie odchodzi się od zajęć w wielkich sieciowych siłowni, w których często spotykamy tłumy. Klienci cenią sobie prywatność, dlatego na popularności zyskują przydomowe siłownie, które są nowym rozwiązaniem na rynku fitness – tłumaczy Damian Łukaszewski, Projekt Manager NRGBOX i trener personalny.
Trening w klubach Fitness
Istotną zaletą prowadzenia treningów w klubie fitness jest łatwy dostęp do klientów uczęszczających do danego klubu. Kontakt z innymi jest promocją swojej osoby w gronie zainteresowanych aktywnością osób. W prosty sposób zatem można zbudować swoją bazę kontaktów i pozyskać nowych klientów. Kolejną zaletą jest możliwość korzystania z różnorodnego wyposażenia, które pozwala urozmaicać treningi. Zazwyczaj domowe siłownie posiadają ograniczoną ofertę urządzań, natomiast w wielkich klubach fitness możliwości w tym zakresie są naprawdę imponujące
Prowadzenie zajęć w popularnych klubach fitness lub siłowaniach ma jednak liczne ograniczenia. Przede wszystkim minusem jest obowiązek płacenia wysokiego abonamentu za możliwość prowadzenia treningów personalnych. Ponadto konieczność dopasowania się do regulaminów danego miejsca, która może być kłopotliwa, szczególnie w kontekście godzin pracy czy na przykład dress code. Popularne kluby fitness są często oblegane przez tłumy, przez co przy najpopularniejszych urządzeniach zawsze spotykamy kolejki. Trudnością są też ciągłe dojazdy, które przy regularnych treningach kilka razy w tygodniu, bywają uciążliwe. Inną kwestią jest brak wpływu na aranżację wnętrza, trenerzy personalni najczęściej nie mają możliwości na zmiany w klubie i tym samym podnoszenia komfortu treningu.
Nowe możliwości na rynku
Korzystanie z siłowni sieciowych z jednej strony wydaje się niezwykle wygodne ze względu na szeroką dostępność, z drugiej niesie za sobą mnóstwo ograniczeń. Oczywiście poza klubami fitness i siłowniami, instruktorzy mogą wykorzystać także ośrodki wypoczynkowe i hotele, gdzie atmosfera jest bardziej kameralna. Obecnie jednak pojawiają się nowe rozwiązania na rynku, które zapewniają komfortowe warunki, tworząc prywatną przestrzeń do treningów dla najbardziej wymagających. – Przydomowe siłownie są wygodnym rozwiązaniem, ponieważ oferują komfortowe warunki dla osób aktywnych, dopasowując się do ich potrzeb treningowych. – dodaje Project Manager NRGBOX.

Similar Posts