Regionalne

Sylwester w ulubionych butach

Informacja prasowa
Poznań, 29 listopada 2017 r.

Przed nami czas rodzinnych spotkań przy wigilijnym stole, a następnie wyjątkowa zabawa sylwestrowa. Wielu kobietom w tym okresie sen z powiek spędza kwestia stylizacji, a konkretnie butów – czy uda im się wytrzymać całą noc w ich ulubionych, pięknych, aczkolwiek nie do końca wygodnych szpilkach? Eksperci marki Gehwol odpowiadają: uda, jeżeli zastosują się do kilku porad i zasad.
Wysokie buty poprawiają sylwetkę: podnoszą pośladki, optycznie wydłużają nogi oraz sprawiają, że idąc automatycznie się prostujemy. Nie każda z nas jest jednak przyzwyczajona do noszenia szpilek. Chcąc więc pomóc wszystkim kobietom, które martwią się o najważniejszą imprezę w roku, eksperci marki Gehwol przygotowali kilka porad, dotyczących chodzenia w wysokim obuwiu.
Odpowiednie buty
Należy pamiętać, że nic nie zapewni nam wygody, jeśli swoje stopy katujemy… niewłaściwym obuwiem. Niestety tanie szpilki mają to do siebie, że nie są odpowiednio wyprofilowane, a materiał, z którego są wykonane nie przepuszcza powietrza. Warto więc zainwestować w lepsze buty, wykonane ze skóry nie tylko na zewnątrz, ale również w środku – wkładka buta powinna być także wykonana z naturalnego materiału. Wybierając odpowiednie szpilki dobrze jest też zwrócić uwagę na kształt noska. Lepiej zrezygnować z tych spiczastych na rzecz wygodniejszych i zdrowszych dla naszych stóp – okrągłych.
Trik modelek
Wiele modelek przyznaje się dostosowania pewnego triku, który pozwala dłużej wytrzymać w wysokich butach. Chodzi o sklejenie plastrem 3 i 4 palca u stopy (licząc od największego). Ta sztuczka pozwoli na zmniejszenie bólu odczuwanego na podbiciu stopy. Jak to działa? Właśnie między tymi placami znajduje się rozgałęzienie nerwu, który obciążony wywołuje ból. Łącząc palce ze sobą zmniejszamy nacisk na to wrażliwe miejsce.
Odpowiednia orteza
Spędzając w szpilkach dłuższy czas, najbardziej doskwierającym problemem może okazać się ból śródstopia. Warto więc zainwestować w odpowiednią ortezę, która pomoże zminimalizować skutki wielogodzinnego szaleństwa na parkiecie. Poduszka przeciwuciskowa do przedstopia marki Ghewol wykonana jest z delikatnego i przyjaznego dla skóry żelu polimerowego, dzięki czemu zapewnia komfort chodzenia w wysokim obuwiu. Chroni stopę przed odciskami oraz otarciami. Do wyboru są również poduszki pod palce stopy oraz pięty. Dzięki ortezom stopa będzie odpowiednio podparta i zamortyzowana.
Relaks następnego dnia
Po sylwestrowej zabawie warto zatroszczyć się o odpowiedni relaks stóp. Delikatny masaż wykonany od palców w kierunku pięty powinien przynieść ulgę. Warto również „sprezentować” stopom odprężającą kąpiel w soli chłodząco- odświeżającej. Zawarty w granulkach mentol zlikwiduje pieczenie i pozostawi długotrwałe uczucie świeżości. Mocznik i ekstrakty z alg doskonale nawilżą skórę oraz zmiękczą zrogowacenia.
Do pielęgnacji nóg, którym często doskwiera problem zmęczenia i bólu, polecane są profesjonalne produkty marki Gehwol. W szczególności zalecanymi kosmetykami są:
1. Orteza z żelu polimerowego Gehwol, cena ok. 30 zł/ sztuka
2. Sól chłodząco- odświeżająca do kąpieli Gehwol, cena ok. 26 zł / 330 g
3. Płyn do kąpieli stóp z lawendą Gehwol, cena ok. 25 zł/ 150 ml
4. Balsam chłodzący do stóp Gehwol, cena ok. 25 zł/ 75 ml
Więcej informacji na temat marki Gehwol, znaleźć można na stronie www.gehwol.pl
Dodatkowe informacje:
Gehwol to profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji stóp i nóg, które produkowane są przez niemiecką firmę Eduard Gerlach GmbH. Produkty marki znane są na całym świecie. W Polsce jej wyłącznym dystrybutorem od 2003 roku jest firma Miralex Sp. z o.o.
Produkty Gehwol dostępne są wyłącznie w wybranych salonach kosmetycznych i aptekach. Wszystkie preparaty, których w ofercie jest ponad 50, podzielono na trzy linie: Gehwol, Gehwol Med i Gehwol Fusskraft. Obok produktów przeznaczonych do pielęgnacji stóp, marka proponuje także specjalistyczne ortezy z żelu polimerowego, a także kosmetyki do pielęgnacji rąk – Gerlasan i twarzy – Gerlavit.

Similar Posts