Akcje na rzecz dzieci

Virtualo i Biblioteka Akustyczna wsparły Ekstremalnego Świętego Mikołaja

Virtualo i Biblioteka Akustyczna wsparły Ekstremalnego Świętego Mikołaja

Wczoraj z okazji dnia św. Mikołaja w Warszawskim Szpitalu dla Dzieci, mali pacjenci doświadczyli niezwykłej niespodzianki. Odwiedził je Święty Mikołaj, który zjechał na linie z dachu placówki z towarzyszącym mu elfem i rozdał maluchom upominki. Akcję „Ekstremalny Święty Mikołaj” w tym roku wsparło Virtualo, największy polski dystrybutor treści cyfrowych oraz Biblioteka Akustyczna, wzbogacając upominki dla dzieci.

Niestandardowa mikołajkowa akcja odbyła się już po raz trzeci z inicjatywy byłego członka rady społecznej Warszawskiego Szpitala Dla Dzieci przy ul. Mikołaja Kopernika 43 oraz grupy przyjaciół, dla których uśmiech małych pacjentów tego dnia był najważniejszy. Celem akcji było obdarowanie dzieci przebywających w szpitalu prezentami mikołajkowymi, aby ten dzień nie różnił się dla nich niczym, od dnia dzieci przebywających poza ośrodkiem zdrowia. Ekstremalna ekipa chciała umilić pobyt w szpitalu oraz ulżyć dzieciom w cierpieniu, poprzez drobne podarunki i odrobinę zabawy. W tym roku dzięki współpracy z partnerami prezenty otrzymało kilkudziesięciu małych pacjentów, przebywających na różnych oddziałach placówki.

Największe emocje zarówno wśród dzieci jak i osób obserwujących wydarzenie budziła nie sama obecność Mikołaja niosącego ze sobą worek prezentów, ale to że zjechał na linach z 90-metrowego budynku Warszawskiego Szpitala zaglądając do sal przez okna. Akrobacje na tle panoramy Warszawy były w pełni bezpieczne ponieważ dzień wcześniej odbyła się wizja lokalna szpitala, w celu zaktualizowania dokumentacji pokazu kaskaderskiego oraz specjalne alpinistyczne szkolenia Mikołaja na ściance wspinaczkowej. Mikołaj musiał również zdać egzamin przed elfią sekcją alpinistyczną. Organizację wydarzenia można było śledzić na bieżąco na facebookowym profilu Mikołaja.

Nie wszystkie dzieci mogą liczyć na upominki tego dnia. Dotyczy to niestety często najmłodszych, którzy przebywają w szpitalu i przechodzą trud choroby. Chcieliśmy wnieść w ich szarą codzienność odrobinę magii, dlatego podarowaliśmy małym pacjentom szpitala kilkadziesiąt audiobooków na płytach. Wśród nich znalazły się tytuły zarówno dla młodszych dzieci jak i dla młodzieży. Mikołajki to ważny dzień dla każdego dziecka i każdy maluch powinien otrzymać prezent, szczególnie, że Święty Mikołaj jest wyjątkowy – bo Ekstremalny. Jedyny taki w Polsce. – mówi Martyna Bednarczyk z Vitualo.pl

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu wielu osób, w ten magiczny wieczór dzieci z Warszawskiego Szpitala przeżyły chwile niezwykłej radości. Było ekstremalnie i widowiskowo, relację z wydarzenia można zobaczyć poniżej:

O stronę techniczną zjazdu zadbali instruktorzy z grupy CrossLine, organizujący na co dzień m.in. profesjonalne pokazy kaskaderskie, a całość przygotował zespół Psycho-Media z partnerami, który zrealizował również film z wydarzenia. Wszystkie osoby zaangażowane w niecodzienną akcję stanęły na wysokości zadania i zapewniły maluchom moc niezapomnianych wrażeń, które zapamiętają na długo.

Similar Posts