Film filmy

Ostatnia rodzina w Cinema City

Warszawa, 22.09.2016

Przedpremierowy pokaz filmu Ostatnia rodzina w Cinema City

„(…) rodzina, to grono ludzi, którzy tak jak się lubią, tak się nie znoszą”
– Zdzisław Beksiński

Ostatnia rodzina to jedna z najbardziej oczekiwanych polskich premier w tym roku. Rodzina złożona z dwóch dominujących i ponad przeciętnie utalentowanych osobowości oraz niezwykłej kobiety, całkowicie podporządkowanej, ale i trzymającej na swoich barkach cały dom. To film o międzynarodowej dumie polskiego malarstwa, zmaganiach artystycznych, chorobie, psychodelicznych stanach autodestrukcji i fatum wiszącym nad rodziną Beksińskich.

Cinema City zaprasza na pokazy przedpremierowe w dniach 23 – 25 września oraz na regularne pokazy od 30 września. Bilety do kupienia na www.cinema-city.pl

Akcja filmu zaczyna się w 1977 roku, gdy Tomek Beksiński wprowadza się do swojego mieszkania na warszawskim Służewie. Jego rodzice mieszkają tuż obok, na tym samym osiedlu, przez co ich kontakty pozostają bardzo intensywne. Nadwrażliwa i niepokojąca osobowość Tomka powoduje, że matka – Zofia wciąż martwi się o syna.

W tym samym czasie Zdzisław Beksiński, po latach dzielenia pracy twórczej ze staraniem o godny byt w rodzinnym Sanoku, chce całkowicie poświęcić się sztuce. Po pierwszej nieudanej próbie samobójczej Tomka, Zdzisław i Zofia muszą podjąć walkę nie tylko o syna, ale także o przywrócenie kontroli nad własnym życiem.

Gdy malarz podpisuje umowę z mieszkającym we Francji marszandem, Piotrem Dmochowskim, a Tomek rozpoczyna pracę w Polskim Radiu, wydaje się, że rodzina najgorsze kłopoty ma już za sobą. Jednak seria dziwnych, naznaczonych fatum wydarzeń, dopiero nadejdzie…

W rolach głównych: Andrzej Seweryn, Andrzej Chyra, Dawid Ogrodnik i Aleksandra Konieczna.

Ostatnia rodzina przedpremierowo we wszystkich kinach Cinema City w dniach 23 – 25 września. Pokazy regularne od 30 września.

Szczegóły na stronie www.cinema-city.pl

INFORMACJE DODATKOWE O CINEMA CITY
Cinema City Poland, należy do grupy Cineworld, która jest jedną z największych sieci na rynku rozrywki w Europie i Izraelu. Cineworld obejmuje 9 krajów: Polskę, Wielką Brytanię, Irlandię, Izrael, Węgry, Czechy, Bułgarię, Rumunię oraz Słowację. Obecnie spółka prowadzi 222 kina z 2049 ekranami. W Polsce posiada obecnie 33 kina. Wprowadziła w Polsce najnowsze technologiczne rozwiązania: 5 kin IMAX® oraz 3 sale ŠKODA 4DX™. Ta przełomowa technologia pozwala na nową jakość przeżyć kinowych, z wykorzystaniem wszystkich zmysłów i najgorętszych hollywoodzkich tytułów filmowych. Cinema City jako pierwsza i jedyna sieć kin w Polsce oferuje swoim klientom roczny abonament – Cinema City Unlimited – który umożliwia nielimitowany dostęp do filmowych hitów. Cinema City prowadzi także reklamę w kinach za pośrednictwem New Age Media oraz dystrybucję filmów poprzez Forum Film, spółki zależne. Cineworld jest jedną z najszybciej rosnących sieci kin w Europie.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy