Wiadomości branżowe

?Sanctus – Artyści Janowi Pawłowi II w hołdzie? w Wielkanoc w TVP1

Telewizja Polska wyemituje w niedzielę 20 kwietnia o godz. 14.00 koncert wielkanocny ?Sanctus ? Artyści Janowi Pawłowi II w hołdzie?.  Alicja Majewska, Zbigniew Wodecki, Olga Bończyk, to tylko kilka z wielkich muzycznych nazwisk, które wystąpią w tym specjalnym widowisku, którego współproducentem jest ATM Grupa. 

<

p>Koncert poświęcony ?polskiemu papieżowi? Janowi Pawłowi II został zarejestrowany w Gdańsku, z udziałem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Gdańskiej i znanego gdańskiego chóru Cappella Gedanensis. Wystąpili w nim wybitni polscy wokaliści: Alicja Majewska, Olga Bończyk, Dorota Osińska, Zbigniew Wodecki, Marek Bałata, Grzegorz Wilk. Orkiestrą dyrygował Tadeusz Wicherek, a oprawą muzyczną zajął się Włodzimierz Korcz. Fragmenty recytowali Halina Winiarska i Jerzy Kiszkis.

Koncert został nagrany w związku z kanonizacją Jana Pawła II. Cappella Gedanensis to zespół z tradycjami ? wielokrotnie uczestniczył w doniosłych wydarzeniach historycznych z udziałem prezydentów i  monarchów europejskich, miał też zaszczyt występować przed Ojcem Świętym Janem Pawłem II.

Emisja koncertu ?Sanctus ? Artyści Janowi Pawłowi II w hołdzie?, w TVP1 przewidziana jest na 20 kwietnia ? w Niedzielę Wielkanocną, powtórka zaplanowana jest w świąteczny poniedziałek o godz. 9.05.

Źródło ATM GRUPA S.A.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Anny Cymer   #Regulaminu Konkursu   #VAT   #Wyniki Konkursu