Wiadomości branżowe

Festiwal Młodego Kina z TEEKANNE

Już po raz czwarty młodzi twórcy filmowi mieli szansę pokazania swoich dokonań kilkusetosobowej publiczności. Kino Luna w Warszawie gościło bowiem uczestników IV edycji Festiwalu Młodego Kina Piękni Dwudziestoletni. Nowe pokolenie zdolnych filmowców postanowiła wesprzeć marka TEEKANNE.

Przez trzy dni widzowie zainteresowani niezależnymi produkcjami i nowymi ideami, uczestniczyli w projekcjach filmów autorstwa młodych talentów. Swoje obrazy zaprezentowali zarówno studenci i absolwenci szkół filmowych, jak też amatorzy obdarzeni talentem i pasją tworzenia. Filmy oceniało jury. W jego gronie każdego roku zasiadają zarówno doświadczeni reprezentanci kina oraz nadzieje środowiska filmowego. W jury podczas czwartej edycji festiwalu znaleźli się Bartłomiej Topa, Andrzej Kołodyński, Paweł Wendorff, Małgorzata Zajączkowska i Marcin Wrona.

W kategorii studentów i absolwentów szkół filmowych, Grand Prix za film ?Magma? otrzymał Paweł Maślona. Nagrodzony został on również w tej samej kategorii za reżyserię.

Grand Prix dedykowane amatorom otrzymał natomiast Bartek Tryzna za film pod tytułem ?Franek?. Ten sam obraz otrzymał także nagrodę publiczności i nagrodę za reżyserię w kategorii amatorów.

Mianem najlepszego filmu dokumentalnego jury określiło ?Sondę o kobietach? Mateusza Głowackiego. Otrzymał on nagrodę specjalną.

W kategorii amatorów jury doceniło scenariusz Mateusza Buławy do filmu ?Jurek?. W analogicznej kategorii dla studentów i absolwentów szkół filmowych, nagrodę otrzymał Piotr Domalewski za obraz ?Obcy?.

Nagrody aktorskie powędrowały do Marka Sawickiego (?Obcy?) i Łukasza Simlata (?Magma?).

Jury doceniło także zdjęcia Bartka Tryzny do filmu ?Franek? oraz Cezarego Stoleckiego do filmu ?Magma?.

Przyznano również trzy wyróżnienia. Powędrowały one do Marty Szymańskiej za walory estetyczne w obrazie ?Moko?, do Piotra Ogińskiego za film ?Czekająca na urodziny? oraz do Jakuba Józefowicza za montaż w ?Tramp`s Clank?.

Nagrody wręczono podczas Gali wieńczącej Festiwal, która odbyła się 6 kwietnia.

Festiwal Młodego Kina Piękni Dwudziestoletni to wydarzenie szczególne na kulturalnej mapie. To szansa dla młodych, niszowych twórców, których niskobudżetowe produkcje zaskakują profesjonalizmem i ciekawością. Dzięki udziałowi w Festiwalu mogą oni zaistnieć i pokazać swoje obrazy szerszej publiczności. To właśnie dlatego TEEKANNE jako marka wspierająca młode talenty, już po raz drugi postanowiła stać się partnerem wydarzenia.

Źródło TEEKANNE Polska. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Aukcje Wielkiej Orkiestry   #Grupie Allegro   #Wielk Orkiestr   #WO