Wiadomości branżowe

Marcowy poranek NOSPR

W niedzielę, 30 marca, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach wystąpi podczas poranku symfonicznego. Orkiestrę poprowadzi Marzena Diakun, a w partii solowej wystąpi Natalia Kurzac, wiolonczelistka NOSPR.

<

p>Koncert rozpocznie Uwertura do opery Paria Stanisława Moniuszki, po której publiczność usłyszy I Koncert wiolonczelowy Camille?a Saint-Saënsa z Natalią Kurzac w partii solowej oraz Rapsodię hiszpańską Maurice?a Ravela. Orkiestrą zadyryguje Marzena Diakun, a komentarz do programu poranku wygłosi Marcin Majchrowski.
Marzena Diakun ukończyła z wyróżnieniem studia we wrocławskiej Akademii Muzycznej oraz studia podyplomowe na Uniwersitat für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu. Jest laureatką Srebrnej Batuty (II nagroda) na Międzynarodowym Konkursie im. G. Fitelberga w Katowicach (2012), II nagrody na Konkursie Dyrygenckim w ramach Festiwalu Praska Wiosna (2007), finalistką Międzynarodowego Konkursu dla Dyrygentów im. W. Lutosławskiego (2006) oraz półfinalistką Quadaques Competition w Barcelonie i Donatella Flick Competition w Londynie (2008). Od 2009 jest pierwszym dyrygentem hiszpańskiego zespołu muzyki współczesnej Smash Ensemble.

Natalia Kurzac ukończyła z wyróżnieniem katowicką Akademię Muzyczną w klasie wiolonczeli Pawła Głombika. Jest laureatką III nagrody Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego w Liezen (Austria) oraz II nagrody i srebrnego medalu Ogólnopolskiego Konkursu Muzycznego im. M. Spisaka w Dąbrowie Górniczej, a także finalistką Międzynarodowego Konkursu na Wiolonczelę Solo w Katowicach i uczestniczką Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. W. Lutosławskiego w Warszawie. Brała udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez takich artystów, jak Adalbert Skocic (Wiedeń), Klaus Storck (Monachium), Heidi Litschauer (Salzburg), czy Christoph Wyneken (Freiburg). Od 2006 jest wiolonczelistką-solistką NOSPR, z którą występuje w kraju i za granicą, pod batutą takich dyrygentów, jak Stanisław Skrowaczewski, Jerzy Semkow, Gabriel Chmura, Jerzy Maksymiuk, Alexander Liebreich, Yan Pascal Tortelier, Krzysztof Penderecki. Regularnie bierze udział w ważnych wydarzeniach artystycznych, festiwalach oraz koncertach, występując jako solistka (m.in. z Filharmonią Śląską) oraz członek zespołów kameralnych złożonych z muzyków NOSPR i pedagogów
Akademii Muzycznej w Katowicach. Od 2006 zaangażowana jest w pracę pedagogiczną ? obecnie pracuje w katowickiej Akademii Muzycznej na stanowisku asystenta w klasie wiolonczeli.

Bilety w cenie 25 zł (ulgowe ? 15 zł) dostępne będą w kasie NOSPR, kasie Teatru Śląskiego (24-29.03.), w punktach Ticketportal (24-28.03.) oraz na stronach www.ticketportal.pl, www.ebilet.pl oraz www.sklep.tauron-pe.pl.

Kasa biletowa NOSPR
27-28.03. od 15.00 do 17.00 oraz 
w dniu poranku od 10.00 (tel. 32 609-03-10)

Informacje, rezerwacje: tel. 32 251-89-03, e-mail: [email protected]l

Źródło Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Bartek Szambelan   #Grupa Allegro Sp   #Omar Fabian