Wiadomości branżowe

Podróż w czasie i przestrzeni

Jak wyglądał teren dzisiejszej Politechniki Gdańskiej zanim powstała uczelnia? Jak rozwijały się okolice PG (obszar między ul. Do Studzienki, al. Grunwaldzką, Parkiem Akademickim i ul .Traugutta)  od momentu jej powstania do dziś? Gdzie naprawdę stała szubienica na Szubienicznej Górze? Które budynki w najbliższej okolicy były niegdyś własnością uczelni? Na te i wiele innych pytań odpowie dr Jakub Szczepański z Wydziału Architektury podczas swojego wykładu pt. “Wokół Politechniki. Historia i teraźniejszość otoczenia Politechniki Gdańskiej.” Podczas spotkania dr Szczepański zaprezentuje bogaty materiał zdjęciowy i kartograficzny.

<

p>Wykład odbędzie się w ramach Politechniki Otwartej, we wtorek 11 marca 2014 r. o godz. 18 w sali 300 w Gmachu Głównym PG przy ul. G. Narutowicza 11/12.

W sobotę 15 marca o godz. 11 rozpocznie się wędrówka wokół politechniki – będzie kontynuacją wykładu w terenie. Zbiórka przed Gmachem Głównym.

 

Politechnika Gdańska została nominowana do Tytułu Mecenasa Kultury Gdańska. “Za organizację, wciągu 25letniej działalności jako Politechnika Otwarta: 200 koncertów, 150 wystaw i 200 wykładów.”- napisano w uzasadnieniu.

Uroczysta gala i rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w piątek 14 marca 2014 r. o godz. 19 w Teatrze Wybrzeże.

Źródło Politechnika Gdańska. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Fundacja Narodowego Dnia   #Fundacji Narodowego Dnia   #Marek Grabowski   #Marek Plotzke