Wiadomości branżowe

Krystyna Janda reżyseruje w Och-Teatrze PRZEDSTAWIENIE ŚWIĄTECZNE z gwiazdorską obsadą

Warszawski Och-Teatr jeszcze przed świętami podaruje swoim widzom wyjątkowy prezent – Krystyna Janda reżyseruje PRZEDSTAWIENIE ŚWIĄTECZNE, czyli znakomity i wyjątkowo zabawny spektakl w gwiazdorskiej obsadzie, na podstawie tekstu mistrza fasy, Raya Cooneya. Premiera już w sobotę 14 grudnia 2013!

<

p>Bardzo dobrą zabawę, ale i wysoki poziom artystyczny PRZEDSTAWIENIA ŚWIĄTECZNEGO gwarantuje występująca w sztuce plejada znakomitych aktorów, cenionych nie tylko za role teatralne, ale też lubianych dzięki kreacjom w popularnych filmach oraz serialach. Na scenie Ochu podziwiać będzie można Aleksandrę Górską, Bożenę Stachurę, Anetę Todorczuk-Perchuć, Katarzynę Żak, Adama Krawczuka, Piotra Machalicę, Marcina Perchucia, Otara Saralidze, Grzegorza Warchoła, Macieja Wierzbickiego, Cezarego Żaka oraz Alicję Przerazińską. 

Akcja sztuki rozgrywa się w szacownym Szpitalu Św. Andrzeja w Londynie, w którym na dwa dni przed Świętami Bożego Narodzenia lekarze i personel szpitala przygotowują się do corocznego przedstawienia świątecznego dla pacjentów i ich rodzin. Jednocześnie odbywa się zjazd neurologów z ministrem zdrowia na sali. Dr Dawid Mortimore – w tej roli Marcin Perchuć – przygotowuje się do wykładu na tym zjeździe, który to wykład ma zadecydować o jego awansie, przyznaniu mu tytułu szlacheckiego i dotacji dla szpitala. Na godzinę przed wykładem dowiaduje się że ma nieślubnego osiemnastoletniego już syna…

Jak o reżyserowaniu tej sztuki mówi Krystyna Janda – To praca, której nie mogę się doczekać każdego poranka w okresie prób. Zespół, który realizuje farsę, musi być w przyjaźni; farsa to gatunek, który chyba najbardziej wymaga zespołowości i wzajemnej uwagi, i szanowania ?interesów? partnerów na scenie. W farsie nie ma miejsca na gwiazdorzenie i ?boczne? popisy, indywidualizmy nie w temacie, za to w cenie jest najwyższe zawodowstwo i technika. Serce, emocje, prawda i poczucie humoru. 

Próba dla mediów odbędzie się w Och-Teatrze przy Grójeckiej 65 w środę 11.12.2013 o 13:00.

 

Źródło Och-Teatr. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts