Wiadomości branżowe

Jeśli prezenty ? to tylko te praktyczne

Początek grudnia oficjalnie uznać można za czas, kiedy Polacy zaczynają myśleć o skompletowaniu listy świątecznych podarunków. Z badań Deloitte wynika, że w tym roku wydatki Polaków na święta wyniosą o 12 proc. więcej niż w roku ubiegłym. Prawe 600 zł trafi w postaci upominków w ręce naszych najbliższych. Jednak co kupić, aby spełnić ich marzenia?

Jan Kowalski przeznaczy na tegoroczne święta około 1.280 zł. Aż 562 zł wyda na prezenty, za pozostałą cześć zakupi produkty spożywcze. Resztę spożytkuje na formy zagospodarowania czasu wolnego z bliskimi. Podczas wyboru prezentów kierować będzie się ich funkcjonalnością ? praktyczne upominki wybierze aż 86 proc. Polaków. Aż 44 proc. ankietowanych deklaruje zakup prezentów w sieci. ? Już na początku listopada zauważyliśmy znaczący wzrost ruchu na stronie sklepu. Intensyfikacja odwiedzin w porównaniu do września i października zdecydowanie wzrasta. Grudzień podobnie jak w zeszłym roku, zapowiada się niezwykle pracowicie ? komentuje Tomasz Żelazny, z OleOle.pl, sklepu internetowego z RTV/AGD i elektroniką użytkową. Nic w tym dziwnego, skoro w internecie można nabyć prezenty w cenie niższej nawet do 30 proc.

Elektronika pod choinką

Na liście najbardziej pożądanych prezentów w tym roku, oprócz książek i gotówki na wysokich pozycjach można znaleźć elektronikę. Laptop to jeden z bardziej oczekiwanych upominków. Nie dużo dalej znajduje się tablet. Listę zamykają smartfony. ? Ci, którzy postanowią uszczęśliwić najbliższych laptopem przykładowo z 15-calowym ekranem, obszerną pamięcią, i z dobrą kartą graficzną muszą być gotowi na wydatek rzędu 1.300 – 1.500 złotych ? komentuje Tomasz Żelazny z OleOle.pl ? Ceny tabletów zaczynają się już od około 300 zł, w przypadku smartfonów jest podobnie. Ceny urządzeń startują od 368 złotych ? dodaje Żelazny. Należy pamiętać, że sprzęt o mocniejszych parametrach będzie jednak droższy. Jednym z ciekawszych podarunków może okazać się stosunkowo niedrogi, a bardzo przydatny czytnik e-booków. Konsumenci, który chcą wydać mniej, ale jednocześnie pragną zaspokoić praktyczne zapotrzebowania najbliższych mogą zdecydować się na drobniejsze upominki z kategorii małego AGD.

Prezenty dla najmłodszych

Rodzice obdarowujący prezentami najmłodszych w tym roku stawiają na aspekt edukacyjny. Zabawki interaktywne, gry planszowe, klocki oraz książki w tym roku zaspokoją oczekiwania najmłodszych. Dla nieco starszych pociech opiekunowie najczęściej zakupią gry wideo, książki i słodycze. Przed zakupem, należy pamiętać o tym, aby dostosować wybór gry, do posiadanego urządzenia. Popularnością cieszą się gry, które opowiadają ciekaw historie potrafią zaintrygować. Nie tylko bawią, ale także uczą. Wiele z nich, nie wymaga instalacji skomplikowanych sterowników. Zdecydowani na zakup gry wideo wydadzą od 70 złotych w wzwyż.

Zakupy on-line

Do wyszukania informacji na temat produktów Polacy najczęściej wykorzystują porównywarki i wyszukiwarki internetowe. W sieci szukają pomysłu na prezent, czytają recenzje i opinie innych użytkowników oraz wypatrują promocji i rabatów. Dla konsumentów coraz bardziej przekonujących się do zakupów realizowanych sieci, ważna jest również możliwość przeprowadzenia transakcji o każdej porze dnia i nocy.

Przy realizacji transakcji w sklepach internetowych, watro być zapobiegliwym i nie ryzykować opóźnień w dostawie świątecznych upominków. Na świąteczne zakupy najlepiej udać się jak najwcześniej, gdyż nie wszystkie e-sklepy gwarantują ekspresową wysyłkę. Ważnym jest, aby na stronie sklepu znaleźć informacje na temat terminów dostawy z których sprzedawca ma prawny obowiązek wywiązać się. W ciągu 10 dni kalendarzowych konsument ma możliwość zwrotu nabytego towaru, bez potrzeby podawania przyczyny. Warto jednak przed zwrotną przesyłką poinformować sprzedającego o zajściu. 

Źródło OleOle!. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts