Wiadomości branżowe

Spełnione marzenia w Łazienkach Królewskich

W warszawskich Łazienkach Królewskich powstaje niezwykła instalacja artystyczna. Fantazja Mobile, czyli rzeźba w kształcie drzewa przez najbliższy rok będzie skłaniać odwiedzających park do snucia marzeń, a dzięki towarzyszącym działaniom kreatywnym pozwoli spełnić niektóre z nich. Wspólne dzieło Ośrodka Edukacji Muzealnej Łazienek Królewskich (OEM) oraz PZU – Mecenasa Łazienek Królewskich stanie przy Starej Kordegardzie 23 grudnia br. o godz. 13.00.

<

p>Fantazja Mobile ma skłaniać odwiedzających Łazienki Królewskie do podzielenia się swoimi marzeniami. Na tej nietypowej metalowej instalacji zawisną zdobienia – granatowe liście i pawie oczka, a także marzenia, które każdy będzie mógł opisać na kartce i pozostawić na drzewku. W każdy pierwszy czwartek miesiąca na profilu Ośrodka Edukacji Muzealnej na Facebooku (www.facebook.com/OEM.LAZIENKI), zamieszczona zostanie galeria życzeń pozostawionych na Drzewku Szczęścia. Specjalne jury wybierze życzenie, które zostanie spełnione w ostatnim tygodniu miesiąca na otwartych warsztatach kreatywnych.

Blankiety na wpisanie życzeń dodawane będą do każdego biletu oraz dostępne we wszystkich budynkach na terenie Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. Nie trzeba jednak jechać do Warszawy, aby spróbować spełnić swoje marzenia. Na portalu Facebook uruchomiona zostanie specjalna aplikacja pozwalająca zostawić swoje życzenie na wirtualnym drzewku. Także one  zostaną wzięte pod uwagę w wyborze marzeń do spełnienia.

Do stworzenia instalacji natchnął pomysłodawców dorobek Alexandra Caldera, amerykańskiego artysty, który zapoczątkował sztukę kinetyczną w rzeźbie, tworząc “mobile” – rzeźby z metalu poruszające się pod wpływem ruchu powietrza lub zmiany temperatury. Zgodnie z tą ideą powstaje  konstrukcja, która stanie w Łazienkach Królewskich. Projekt Fantazje Mobile nawiązuje również do biblijnego rajskiego drzewa, którego owoce darzyły nieśmiertelnością oraz do wschodnich tradycji zawieszania karteczek zapisanych życzeniami.

Projektowi towarzyszyć będzie cykl warsztatów i działań kreatywnych. Do udziału w nich i pomocy w realizacji marzeń organizatory – OEM i PZU zapraszają użytkowników Facebooka, artystów, designerów, muzyków i wszystkich zainteresowanych. Podczas akcji grupa PZU i OEM spełnią 11 marzeń. Projekt Fantazja Mobile potrwa do grudnia 2012 roku.

Źródło Grupa PZU. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts