Wiadomości branżowe

Święta Bożego Narodzenia stresują Polaków

Globalny sondaż miesięcznika Reader’s Digest wykazał, że aż 33 % Polaków uważa święta za bardziej stresujące niż radosne.

Święta, święta… szybko zbliża się znów magiczny, wymarzony czas. Rzeczywiście, jak wynika z przeprowadzonego w różnych stronach świata sondażu miesięcznika  Reader’s Digest, większości ludzi ten okres kojarzy się z radością. W żadnym z objętych badaniem krajów na pytanie: czy święta są dla ciebie stresujące, czy radosne, odpowiedź „stresujące” nie zyskała przewagi.

Na Filipinach cieszą się nimi prawie wszyscy – aż 97%. W Rosji podobnie – 96%, w Niemczech – 95%. We Francji nieco mniej – 85%. W USA – 82%.

Na tym tle wynik w Polsce wygląda niepokojąco – tylko 67% ankietowanych zadeklarowało radość, a aż 33% stres związany ze świętami. Gorzej jest tylko w Czechach, gdzie aż 40% wybrało odpowiedź „stresujące”, i na Węgrzech, gdzie 36% osób przyznało, że głównie stresuje się świętami.

Może, ulegając presji, żeby wszystko było jak w kolorowej reklamie, zagubiliśmy gdzieś najbardziej istotny sens tych świąt – mówi Anna Esden–Tempska, redaktor naczelna polskiego wydania Reader’s Digest. – Warto się nad tym zastanowić i postarać się skupić na tym, co dla nas samych najbardziej się liczy.

Źródło Tarsago Polska. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts