Wiadomości branżowe

WP partnerem projektu pierwszego interaktywnego audiobooka ?1812: Serce Zimy?

Wirtualna Polska jest partnerem projektu pierwszego interaktywnego audiobooka „1812: Serce Zimy”, który stworzyła Telekomunikacja Polska. Jego akcja przenosi użytkowników do Rosji w czasach kampanii Napoleona. Lektorem gry jest znakomity aktor Piotr Fronczewski.

„1812: Serce Zimy” to nowatorska gra, która opiera się niemal wyłącznie na dźwiękach. Grafika została zredukowana do minimum tak, aby gracz mógł skoncentrować się na opowieści. Akcja rozgrywa się w czasie inwazji wojsk Napoleona na Rosję. Historia ma wiele wątków, a decyzje, które podejmuje gracz, mają wpływ na losy bohaterów i bieg wydarzeń.

Scenariusz gry jest dziełem cenionego duetu autorów: Magdy i Macieja Reputakowskich. Autorzy chcieli uniknąć schematów z typowych światów fantasy i wybrali ciekawe połączenie wątków literackich znanych z epoki romantyzmu, dość bliskim polskim odbiorcom, z tłem historycznym początku XIX wieku. Postaciom swoich głosów użyczyło 36 aktorów – w tym Piotr Fronczewski (lektor), Jacek Kopczyński oraz Jarosław Boberek.

Co ciekawe, „1812: Serce Zimy” jest jednym z pierwszych produktów na rynku, który daje osobom niewidomym i niedowidzącym możliwość pełnego korzystania z elektronicznej rozrywki. Polski Związek Niewidomych przeprowadził testy weryfikujące dostępność gry, które potwierdziły możliwość samodzielnego korzystania z aplikacji przez osoby z dysfunkcją wzroku.

Grę „1812: Serce Zimy” można pobrać przez strony internetowe sercezimy.wp.pl oraz sercezimy.pl. Można w nią grać na komputerach z systemem Windows oraz na telefonach komórkowych, smartfonach oraz tabletach.

Więcej informacji:
sercezimy.wp.pl
sercezimy.pl

Źródło Wirtualna Polska SA. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts