Wiadomości branżowe

?Niewidzialna? Warszawa i ?stan jej umysłu?, czyli opowieść o stolicy w obiektywie jej mieszkańców

W sobotę, 19 listopada br., odbyły się pierwsze otwarte warsztaty wideo pod hasłem ?Warszawa w 3 minuty? organizowane z inicjatywy firmy Samsung i Towarzystwa Inicjatyw Twórczych ?ę?. Uczestnicy warsztatów pod okiem artystki Jaśminy Wójcik i reżysera Piotra Kielara stworzyli kilkanaście intrygujących etiud dokumentalnych przedstawiających nietypowy obraz Warszawy. Kolejne warsztaty, które poprowadzą Norman Leto i Kuba Piątek, odbędą się 26 listopada br. w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.

<

p>Pierwsze z trzech otwartych warsztatów wideo pod hasłem ?Warszawa w 3 minuty? odbyły się w minioną sobotę, 19 listopada br., w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie. W całodziennych zajęciach prowadzonych przez reżysera Piotra Kielara oraz laureatkę konkursu Samsung Art Master w kategorii wideo Jaśminę Wójcik wzięło udział 10 miłośników sztuki filmowej. Uczestnicy nauczyli się profesjonalnej obsługi kamery, poznali tajniki pracy reżyserskiej i sztuczki operatorskie oraz zasady realizacji krótkich form filmowych i kompozycji kadru. Poza doskonaleniem umiejętności technicznych, warsztaty pozwoliły młodym artystom spojrzeć na obraz wideo jak na przedmiot działań twórczych.

Rezultatem sobotnich warsztatów jest kilkanaście ciekawych, krótkich form dokumentalnych przedstawiających subiektywny obraz nieznanej, ?nieistniejącej? Warszawy. Wszystkie filmy łączy jeden motyw ? historia stolicy i ?stan umysłu miasta?, na które składają się opowieści o dawnych, zapomnianych zakątkach oraz rozmowy z jej obecnymi mieszkańcami. Ze wszystkich materiałów wideo stworzonych w ramach warsztatów ?Warszawa w 3 minuty? w połowie grudnia powstanie ostatecznie jeden tryptyk dokumentalny o stolicy ?3 x Warszawa?.

Kolejne warsztaty z cyklu ?Warszawa w 3 minuty? odbędą się w sobotę, 26 listopada br. Poprowadzi je Norman Leto, artysta i juror specjalny 8. edycji konkursu Samsung Art Master, oraz Kuba Piątek, reżyser filmowy związany z Towarzystwem Inicjatyw Twórczych ?ę?, koordynator warsztatów wideo i fotografii oraz projektu ?Videonotacje?.

Powstałe w trakcie warsztatów prace zostaną zamieszczone w galerii wideo na stronie konkursu Samsung Art Master (www.samsungartmaster.pl). Trzy najlepsze prace wyłonione w głosowaniu internautów zostaną nagrodzone produktami Samsung.

Więcej informacji o warsztatach na stronie www.samsungartmaster.pl 

Źródło Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts