Wiadomości branżowe

Spotkanie Czwartkowe: Promocja książki Wojciecha Sumlińskiego

Serdecznie zapraszamy na kolejne Spotkanie Czwartkowe Fundacji Republikańskiej. Naszym gościem będzie dziennikarz śledczy Wojciech Sumliński, a przyczynkiem do dyskusji jego najnowsza książka pt. “Z mocy bezprawia. Thriller, który napisało życie”.

Publicyści o książce:

Najnowsza książka znanego dziennikarza, to opowieść o samowoli polskich służb, podsłuchiwaniu przez nie dziennikarzy i dęciu sprawy rzekomego handlu aneksem do raportu WSI przez Sumlińskiego. Krótko mówiąc – ponury obraz recydywy najgorszych praktyk III RP – pod rządami Donalda Tuska i szefa ABW Krzysztofa Bondaryka.

Piotr Gociek

Książka Wojtka Sumlińskiego, to po prostu dynamit. Jeden z najlepszych i najodważniejszych dziennikarzy śledczych opowiada nam o ukrytych mechanizmach władzy i prawdziwych korzeniach polskiego bogactwa. Cena, jaką za zdobycie tej wiedzy zapłacił, nie pozwala w jego relację wątpić

Rafał A. Ziemkiewicz

Jeśli powstanie kiedyś Stowarzyszenie Osób Pokrzywdzonych przez III RP Wojciech Sumliński ma wszelkie dane być jednym z jego liderów. Zdrowo na to zasłużył, udowodniając, że dziennikarstwo śledcze jest we współczesnej Polsce najważniejszą, a zarazem najbardziej ryzykowną z medialnych specjalizacji.

Marcin Wolski

Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek 24 listopada w biurze Fundacji Republikańskiej (ul. Kopernika 30/421, IV piętro) o godzinie 19.00.

Serdecznie zapraszamy!
Zespół Fundacji Republikańskiej
_

Wojciech Sumliński – dziennikarz śledczy, absolwent psychologii Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. Pracował w “Życiu”, “Gazecie Polskiej” i “Wprost”. Autor licznych reportaży i programów w TVP: “Oblicza prawdy” o dzialalności SB i magazynu śledczego “30 minut”. Autor m.in. książki “Teresa Trawa Robot” o tajnych operacjach specjalnych SB oraz autor scenariusza filmowego o śmierci ks. Popiełuszki napisanego dla Agencji Filmowej TVP. Obecnie wspołpracuje z Frondą i magazynem śledczym “Focus”, pisze kolejne książki i jest redaktorem naczelnym Tygodnika Podlaskiego.

Źródło Fundacja Republikańska. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts