Wiadomości branżowe

Zielone warzywa dla niemowląt najlepsze w obiadkach Humana BIO

Puree z marchewki lub ziemniaczka to jedne z pierwszych dań obiadowych dla niemowląt. Z punktu widzenia bezpieczeństwa nie ma większego znaczenia, czy zrobimy je sami, czy kupimy. Są jednak grupy warzyw, które bezpieczniej jest podawać gotowe ze słoiczka.

Sałata czy szpinak to warzywa zielone, które mogą zawierać znaczne ilości azotanów, a więc zanieczyszczeń pochodzących z gleby. To między innymi te warzywa są w Polsce regularnie monitorowane na wypadek przekroczenia dopuszczalnych poziomów zanieczyszczeń. Państwowa Inspekcja Sanitarna w jednym z ostatnich raportów z monitoringu warzyw zielonych informuje o wykryciu poziom azotanów przekraczający dopuszczone normy. Poziom był wyższy od dopuszczalnego w kilku próbkach szpinaku przetworzonego.

Burak, szpinak, kapusta, rzepa – bezpieczniejsze w słoiczku

Spożywanie zanieczyszczonych warzyw jest szczególnie groźne w przypadku małych dzieci. Znaczne ilości azotanów mogą prowadzić do niedokrwistości, a wiec spadku liczby krwinek czerwonych u niemowląt. Przygotowując posiłek dla niemowląt w domu nie jesteśmy w stanie zbadać żywności pod kątem zanieczyszczenia. Dlatego takie warzywa jak burak, szpinak, kapusta czy rzepa są bezpieczniejsze dla niemowląt w wersji gotowej od producenta żywności dla niemowląt.

Nie wykreślajmy więc szpinaku z niemowlęcego menu. Warto sięgnąć po nowość w ofercie Humana: Obiadek Humana BIO Szpinak i ziemniaczki puree, który zawiera wyłącznie wyselekcjonowane składniki BIO, pochodzące z ekologicznych upraw. Co ważne, w przypadku obiadków dla niemowląt Humana BIO, mają one niską zawartość sodu. Sód (składnik soli kuchennej), cukry i konserwanty to dodatki, które absolutnie nie powinny występować w produktach dla niemowląt.

– „Obiadki dla niemowląt z serii Humana BIO pochodzą z kontrolowanych upraw ekologicznych, gdzie w ogóle nie stosuje się środków chemicznych, dopuszczając tylko naturalne metody produkcji rolnej. Nie ma w nich więc nawet śladów np. pestycydów, których pozostałości mogą się znaleźć w produktach naturalnych.” – mówi Monika Gaska Brand Manager Humana.

W gamie obiadków dla niemowląt Humana są też propozycje warzyw, które świetnie urozmaicą dietę maluszka np. Obiadek Humana BIO Dynia Puree, Obiadek Humana BIO Pasternak Puree oraz Obiadek Humana BIO Kalafior i Brokuły z ziemniakami i wołowiną. Warto dodać, że żaden obiadek Humana nie zawiera MOM – mięsa oddzielanego mechanicznie. Natomiast obiadki dla niemowląt po 4. miesiącu życia nie zawierają również białka mleka ani glutenu. Bardzo wygodne jest również to, że aż do momentu otwarcia, słoiczki dla niemowląt Humana BIO nie wymagają przechowywania w lodówce.

Wszystkie obiadki dla niemowląt i inne produkty Humana BIO dostępne są w sklepie z produktami dla niemowląt Kidy.pl

***

Grupa przedsiębiorstw Humana Milchunion, z obrotem ponad 2,9 mld € i ilością ponad 3,3 mld kg przetwarzanego rocznie mleka, należy do liderów firm przetwarzających ten surowiec. W Niemczech Humana Milchunion zajmuje pod tym względem drugie miejsce, natomiast w światowym rankingu mieści się w pierwszej dwudziestce. Humana Milchunion eG, spółka „matka“ całej grupy przedsiębiorstw, jest zorganizowana na zasadach spółdzielczych, co oznacza, że dostawcy najważniejszego surowca – mleka są właścicielami firmy. Produkty Humana Milchunion są dostępne w ponad 70 krajach świata.

Więcej informacji w serwisie
www.humana.pl

*** 

Kidy.pl to nowoczesny sklep internetowy oferujący produkty dla niemowląt znanych i cenionych marek. W ofercie e-sklepu znajdują się wysokiej jakości produkty żywieniowe dla niemowląt i małych dzieci – mleka modyfikowane i kaszki HUMANA, herbatki , soczki, obiadki, deserki oraz woda dla niemowląt HUMANA, a także akcesoria związane z żywieniem niemowląt wielu znanych marek np. dr. Brown’s  czy Tommee Tippee takie jak butelki do karmienia, kubeczki, smoczki itp. Kidy.pl oferuje również produkty związane z pielęgnacją małych dzieci: kosmetyki i akcesoria do pielęgnacji niemowląt.

Sklep Kidy.pl przyłączył się również do akcji Bezpieczny Wózek. Rodzice, dokonując w nim zakupu, otrzymują odblaskowe naklejki na wózek zwiększające bezpieczeństwo na drodze.

Więcej informacji w serwisach: www.kidy.pl www.humana.pl  www.verco.com.pl   www.bezpiecznywozek.pl

Źródło VERCO. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts