Wiadomości branżowe

Premiera “Opowieści Afrykańskich według Szekspira” Warlikowskiego w ATM Studio

Nowy Teatr, stworzony przez Krzysztofa Warlikowskiego i współpracujących z nim artystów, wystawia swoje sztuki w ATM Studio (ATM Grupa SA). Wkrótce premiera „Opowieści Afrykańskich według Szekspira”.

Tym samym wielbiciele Melpomeny zyskali w stolicy kolejne miejsce, w którym czekają na nich nowe doznania. W listopadzie artyści Nowego Teatru wystawiają w ATM Studio sztukę „Koniec”. Później rozpoczną próby i przygotowania do polskiej premiery „Opowieści Afrykańskich według Szekspira”, zaplanowanej 2 grudnia. Spektakl w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego, powstał na podstawie tekstów Szekspira: „Król Lear”,  „Kupiec wenecki”, „Otello”, powieści „Lato” J.M. Coetzeego oraz monologów autorstwa Wajdiego Mouawada. Zobaczymy w nim: Stanisławę Celińską, Ewę Dałkowską, Małgorzatę Hajewską-Krzysztofik, Maję Ostaszewską, Magdalenę Popławską, Adama Ferency, Wojciecha Kalarusa, Marka Kalitę, Zygmunta Malanowicza, Piotra Polaka, Jacka Poniedziałka. Przedstawienie będzie wystawiane w dniach 2-4, 7-9 i 11 grudnia 2011 r.. Więcej informacji o premierze na stronie nowyteatr.org.

Oprócz przedstawień Nowego Teatru pierwszymi projektami realizowanymi w ATM Studio są „The Voice of Poland”, przygotowywana dla TVP 2 przez firmę Rochstar oraz liczne produkcje dla rynku reklamy, m.in. spoty dla Eurobanku i Kredyt Banku. W listopadzie w studio w Wawrze ruszą też zdjęcia do nowej serii „Rancza”.

 


 

Wytwórnia filmowa ATM Studio to najnowocześniejszy tego typu obiekt w Polsce i w tej części Europy. Inwestycja o łącznej powierzchni 14 tys. m kw. to biura, hale zdjęciowe, studia telewizyjne, zaplecze produkcyjne i postprodukcyjne, sala kinowa oraz gastronomia. W największej hali o powierzchni 1,5 tys. m kw. mogą być realizowane duże widowiska telewizyjne z udziałem publiczności bądź duże produkcje filmowe. Cztery hale po 800 m kw. każda są dedykowane m.in. teleturniejom, filmom, serialom. Projekt obejmuje również halę o powierzchni 500 m kw., dedykowaną dla produkcji reklamowej i teatru telewizji oraz w pełni wyposażone charakteryzatornie. Zaplecze stanowią magazyny scenografii i sprzętu oraz dwie transformatorowe stacje zasilające (każda o mocy 2 megawaty). Infrastruktura teleinformatyczna umożliwia transmisję telewizyjną na żywo, z każdej hali w jakości HD do wszystkich stacji telewizyjnych.

W budynku swoją siedzibę maja także spółki ATM Grupy SA: ATM System, dysponująca nowoczesnym zapleczem technologicznym na potrzeby produkcji telewizyjnej i obsługi imprez; ATM FX, specjalizująca się w realizacji filmowych efektów specjalnych (właśnie zakończyła kompleksową realizację efektów specjalnych do najnowszego filmu Jerzego Hoffmana – „Bitwa Warszawska 1920r”). Zaplecze technologiczne ATM Studio umożliwia także organizację dużych koncertów i eventów. W centrum będzie działała również restauracja, bar, kawiarnia.

Źródło ATM GRUPA S.A.. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts