Wiadomości branżowe

Samsung świętuje 1. urodziny Centrum Nauki Kopernik

Podsumowanie ponadrocznej współpracy na rzecz rozwoju nauki i innowacji

W sobotę, 5 listopada br., mija rok od Wielkiego Wybuchu ? plenerowego widowiska inaugurującego otwarcie nowoczesnego Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Samsung Electronics Polska, jako partner strategiczny i technologiczny, wspólnie z CNK świętuje pierwsze urodziny. Fundamentem trwającej od ponad roku współpracy firmy z instytucją naukową są wspólne cele ? rozbudzanie zainteresowania nauką, zwłaszcza naukami ścisłymi, oraz tworzenie otwartej przestrzeni dla kreatywnego myślenia. 

W najbliższą sobotę, 5 listopada br., Centrum Nauki Kopernik w Warszawie obchodzi swoje pierwsze urodziny. Mimo, że od Wielkiego Wybuchu otwierającego pierwszą interaktywną wystawę mija już rok, ekspozycje Centrum cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem zwiedzających. Na przestrzeni ostatnich dwunastu miesięcy dwukrotnie przekroczono rekordowy próg liczby wizyt w CNK. Pod koniec lutego br., niespełna 4 miesiące po otwarciu, do Centrum wkroczył 200-tysięczny zwiedzający. Pierwszego rekordowego wejścia dokonała rodzina Wiszniewskich z Poznania, która otrzymała bezpłatne wejściówki do CNK od firmy Samsung, partnera strategicznego i technologicznego Centrum. Cztery miesiące później padł kolejny rekord – 8 lipca br. liczba wejść przekroczyła 500 tysięcy. Rekordowym, półmilionowym zwiedzającym została rodzina Krupińskich z Poznania. Samsung nagrodził zwiedzających 46-calowym telewizorem 3D Smart TV oraz bezpłatnymi wejściówkami do CNK. Nagrodę za półmilionową wizytę wręczył prezes Samsung, Kyung Sik Choi.

Pierwsze urodziny Centrum Nauki Kopernik to jednocześnie pierwsza rocznica naszej współpracy na rzecz rozwoju nauki i innowacji. Szczególnie cieszy nas fakt, że choć od otwarcia Centrum minął dopiero rok, to mamy przed sobą nie tylko milionowego zwiedzającego, ale też szereg nowych, unikalnych projektów, które będziemy wspierać naszą wiedzą i innowacyjnymi rozwiązaniami.  ? mówi Kyung Sik Choi, prezes Samsung.  

Samsung z pełnym zaangażowaniem wspiera wszelkie inicjatywy Centrum Nauki Kopernik. Rozpoczęta w 2010 roku współpraca opiera się na partnerstwie strategicznym i technologicznym. Samsung zapewnia rozwiązania technologiczne niezbędne przy tworzeniu stałych i czasowych ekspozycji Centrum. Obecnie angażuje się m.in. w budowę nowego laboratorium ? Pracowni Robotycznej, której otwarcie zaplanowano na grudzień br. Nowoczesna pracownia zostanie wyposażona w sprzęt pozwalający na zbudowanie od podstaw własnego robota, dzięki czemu uczestnicy odbywających się w niej warsztatów będą mieli możliwość dogłębnego poznania sekretów robotyki, automatyki, robotologii czy mechatroniki. Pracownia Robotyczna w Centrum Nauki Kopernik powstaje z myślą o miłośnikach nauk ścisłych, zwłaszcza informatyki i elektroniki.

Samsung jest również patronem Teatru Robotycznego ? unikatowej na skalę europejską ekspozycji łączącej nauki ścisłe z humanistyką. Celem Teatru jest przedstawienie istotnych tematów z zakresu nauk ścisłych i humanistycznych w sposób angażujący emocje i jednocześnie łatwiejszy do przyswojenia. W ramach patronatu nad Teatrem Robotycznym, Samsung wspiera edukację szkolną oraz wzbogacanie wiedzy uczniów o problematykę wykraczającą poza ramy oficjalnych programów nauczania. Teatr Robotyczny jest częścią wystawy ?Korzenie Cywilizacji? umożliwiającej zwiedzającym odbycie podróży od zamierzchłych dziejów po czekającą nas przyszłość oraz poznanie najważniejszych osiągnięć ludzkiej myśli.

 

Źródło Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy