Wiadomości branżowe

Allegro Gra Eko na XVII Przystanku Woodstock

W pierwszy weekend sierpnia w Kostrzynie nad Odrą odbędzie się XVII edycja Przystanku Woodstock. Serwis Allegro i Fundacja Allegro All For Planet kolejny raz zadbają o to, aby trzydniowy festiwal był ekologiczny. Centrum przygotowanych przez Allegro ekologicznych aktywności  będzie Fabryka Naturalnej Energii. Kulminacją wszystkich atrakcji będzie próba pobicia Rekordu Guinnessa w nowej kategorii, powstałej specjalnie z okazji festiwalu.  Allegro Gra Eko na Przystanku Woodstock!

Sezon letnich festiwali w Polsce rozpoczął się na dobre. Weekend od 4 do 6 sierpnia w kalendarzu wakacyjnych imprez zajmuje Przystanek Woodstock. Nieprzerwanie od 17 lat organizatorzy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dziękują w ten sposób wolontariuszom oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do sukcesu styczniowego Finału WOŚP. Serwis Allegro wspiera Fundację WOŚP od początku swojego istnienia. Od trzech lat angażuje się także w organizację Przystanku.

Sercem działań Allegro i Fundacji All For Planet na tegorocznym Przystanku Woodstock będzie Fabryka Naturalnej Energii. W Fabryce uczestnicy festiwalu siłą własnych mięśni będą wytwarzać energię elektryczną, podejmując w ten sposób próbę pobicia Rekordu Guinnessa na największą ilość skumulowanej naturalnej energii. Zgromadzona energia zostanie wykorzystana w spektakularny sposób podczas finału Przystanku. W jaki? To niespodzianka! Im więcej nagromadzonej przez woodstockowiczów w czasie trzech festiwalowych dni energii, tym bardziej widowiskowy będzie finał akcji. Do Fabryki Naturalnej Energii będzie mógł wejść każdy uczestnik festiwalu. Każdy może zostać Rekordzistą Guinnessa.

Obecność Allegro i Fundacji All For Planet na Przystanku to także szereg działań i pomysłów, które pokażą, jak łatwa jest ochrona środowiska na co dzień. Kontynuacją zeszłorocznej inicjatywy będzie zbiórka butelek PET. Przez cały czas trwania imprezy na terenie festiwalu funkcjonować będą stanowiska, w których zbierane będą puste, plastikowe butelki. Za każde 10 oddanych butelek uczestnicy koncertu otrzymają wodę mineralną. Wszystkie zebrane butelki zostaną poddane recyklingowi i przetworzone na polarowy materiał, z którego powstaną koce. Zostaną one zlicytowane na aukcjach podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w styczniu 2012 r. Zgromadzone w ten sposób środki trafią na konto Fundacji WOŚP.

Strefa Allegro na Przystanku Woodstock to także Truck Allegro i Infokiosk, za pomocą którego uczestnicy wyślą certyfikat z bicia Rekordu Guinnessa, swoje zdjęcia oraz elektroniczne pocztówki. Z kolei w strefie chilloutu woodstockowicze będą mogli odpocząć i zregenerować siły przez wytwarzaniem energii w Fabryce.

Serwis Allegro i Fundacja Allegro All For Planet zapraszają na XVII Przystanek Woodstock.

Więcej informacji na stronie www.allegrograeko.pl

Źródło Grupa Allegro Sp. z o. o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #SOS