Wiadomości branżowe

“Planetę Energii” w Jaworze odwiedziło prawie 1800 dzieci

Prawie 1800 uczniów odwiedziło interaktywne miasteczko edukacyjno-rozrywkowe “Planeta Energii” 23 i 24 maja w Jaworze.

“Planeta Energii” przyjechała do Jawora jako nagroda dla klasy II sportowej ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Janusza Korczaka, która została jednym z 10 zwycięzców organizowanego przez Grupę ENERGA konkursu edukacyjnego.

Nasze wrażenia z miasteczka są bardzo pozytywne. Uczniowie mojej klasy na pewno poczuli się docenieni i wyróżnieni – komentuje Pani Anita Demczak wychowawczyni zwycięskiej klasy.

W miasteczku na najmłodszych czekało wiele atrakcji. Na początku dzieci układały energetyczne puzzle oraz brały udział w wyścigach samochodzików napędzanych energią wytwarzaną za pomocą rowerków stacjonarnych. Po wejściu do pierwszego namiotu uczniowie w wygodnych pufach oglądali film 3D przedstawiający historię Energoludków. W drugim namiocie na dzieci czekali wykładowcy Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, którzy przeprowadzali niesamowite eksperymenty związane z energią elektryczną, a także sprawdzali wiedzę najmłodszych na temat bezpiecznego z niej korzystania.

W Jaworze dzieci okazały się wyjątkowo grzeczne i poukładane. Nie mieliśmy większych trudności z panowaniem nad najmłodszymi i precyzyjnym przekazywaniem im wiedzy. Cieszę się, że odwiedziło nas też sporo dorosłych, którzy chętnie brali udział w eksperymentach – komentuje Grzegorz Mędza z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

“Planetę Energii” w Jaworze przez 2 dni odwiedziło prawie 1800 najmłodszych i ponad 500 dorosłych!

Jawor był ostatnim przystankiem na mapie “Planety Energii”. Wcześniej miasteczko odwiedziło 9 innych miast, z których pochodziły zwycięskie klasy.

Organizatorem konkursu jest Grupa ENERGA.

Patronem akcji jest Minister Edukacji Narodowej oraz portale Sieciaki.pl, ZielonaLekcja.pl i Ekologia.pl.

Specjalne podziękowania za pomoc w organizacji wizyty miasteczka dla Urzędu Miejskiego w Jaworze.

***

Grupa ENERGA (www.energa.pl) dostarcza energię elektryczną dla 2,5 mln gospodarstw domowych oraz do ponad 300 tys. firm, co daje jej około 17-procentowy udział w rynku sprzedaży energii elektrycznej. Grupa jest operatorem systemu dystrybucyjnego energii elektrycznej na obszarze 75 tys. km kw. i eksploatuje ponad 187 tys. km linii elektrycznych, którymi przesyła ponad 20 TWh energii rocznie. Jest krajowym liderem w dostawie energii ze źródeł odnawialnych. Posiada 45 elektrowni wodnych, do jej sieci przyłączone są liczne  elektrownie wiatrowe, małe elektrownie wodne i biogazownie. Pozwala to Grupie realizować globalną strategię na rzecz pozyskiwania energii ze źródeł ekologicznych, która obecnie stanowi blisko 13 procent energii elektrycznej dostarczanej klientom spółki.

Świadczenie usług dla milionów odbiorców nakłada na Grupę ENERGA szczególną odpowiedzialność – zarówno za ludzi, jak i otoczenie. ENERGA od wielu lat angażuje się  w inicjatywy prospołeczne. Czyni to w ramach programu ENERGA dla Ciebie, który obejmuje działania wspierające wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży. W ramach programu realizowane są projekty sportowe, edukacyjne, proekologiczne, kulturalne oraz charytatywne.

Źródło Planeta Energii. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts