Wiadomości branżowe

Elektronika Samsung z publikacjami Nexto.pl

Należąca do światowej czołówki producentów elektroniki użytkowej firma Samsung podpisała porozumienie z dystrybutorem publikacji elektronicznych, firmą Nexto.pl. Użytkownicy smartfonów lub tabletów Samsung, będą mieli łatwy dostęp do szerokiego asortymentu e-booków i audiobooków, obejmującego ponad siedem tysięcy publikacji.

Samsung umieścił na platformie Samsung Apps specjalnie przygotowaną  przez Nexto  aplikację, która jest dostepna do pobrania dla wszystkich użytkowników tabletu Samsung Galaxy Tab oraz smartfonów Galaxy S. Aplikacja umożliwia czytanie książek lub słuchanie audiobooków w tzw. chmurze. Oznacza to, że biblioteka Klienta jest synchronizowana pomiędzy urządzeniami, a także między urządzeniem a sklepem www.nexto.pl. W ramach aplikacji do pobrania jest ponad 7 tysięcy produktów.

Nowi i obecni klienci już posiadający urządzenie Samsunga będą mogli zainstalować aplikację za pośrednictwem platformy Samsung Apps.

Bartłomiej Roszkowski, prezes zarządu NetPress Digital, spółki prowadzącej serwis Nexto.pl nie kryje zadowolenia z tej umowy.

Dzięki temu porozumieniu możemy zaoferować naszym klientom i użytkownikom urządzeń Samsung unikalną usługę – mówi Roszkowski. Książkę albo audiobooka będzie można zakupić w dowolnym miejscu i od razu zacząć czytać lub słuchać. Tak wygodnego sposobu dokonywania zakupów nie było jeszcze na polskim rynku – dodaje.

Więcej informacji o aplikacji Nexto dla Androida można uzyskać pod adresem http://mobile.nexto.pl.

***

 

O Nexto.pl

Nexto.pl jest w Polsce liderem w zakresie sprzedaży czasopism i książek w wersji elektronicznej. Każdy z produktów znajdujących się na Nexto.pl można nabyć taniej, bezpiecznie, w najnowocześniejszej dostępnej technologii oraz bez konieczności czekania na fizyczną przesyłkę pocztową.

Sklep Nexto.pl został wyróżniony miejscem w pierwszej dziesiątce najlepszych sklepów internetowych w Polsce w 2010 roku według WPROST i Money.pl w kategorii “Kultura i rozrywka” prześcigając o kilka miejsc księgarnię EMPIK.

Nexto.pl dostarcza technologię oraz e-publikacje dla jednej z największych sieci komórkowych w Polsce – Plus. Firma współpracuje obecnie z ponad 100 wydawnictwami z Polski i zagranicy. Głównym inwestorem jest fundusz inwestycyjny MCI Management. NetPress Digital, spółka zarządzająca sklepem Nexto.pl, znalazła się także w gronie najlepszych firm technologicznych w Europie w ramach konkursu RED HERRING 100.

Źródło NetPress Digital Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Galerii Ateneum   #Imago Public Relations   #Jadwigi Lema   #Postindustrialne Mutanty