Wiadomości branżowe

Sukcesy reprezentacji Polski w dotychczasowych edycjach Samsung Euro Championship

W ciągu czterech dni równolegle odbędą się polskie eliminacje światowej olimpiady gier komputerowych World Cyber Games (WCG) oraz Europejski Finał WCG Samsung Euro Championship (SEC), w którym wystartuje ok. 300 najlepszych zawodników Starego Kontynentu. Pierwszy raz w historii ten prestiżowy turniej odbędzie się poza granicami Niemiec. To prawdziwa gratka zarówno dla wielbicieli zaciekłej rywalizacji – kibiców, którzy obserwują poczynania swoich faworytów oraz dla zwolenników nowych technologii.

Podczas WCG Samsung Euro Championship 2011 w akcji zobaczymy reprezentację Polski, która według rodzimych komentatorów jest zdecydowanym faworytem. Od początku rozgrywania Europejskich Finałów, polscy zawodnicy zdobyli w sumie 9 medali. Cztery medale, w tym złoty oraz trzy srebrne, wywalczyli gracze z obecnego zespołu Frag-eXecutors w grę Counter-Strike. Miejsca na podium zdobył również Krzysztof Sojka który był pierwszy w 2007 r. oraz drugi w 2008 r. w grze Need for Speed.

Ostatnia edycja SEC odbyła się w Berlinie, gdzie Polacy pokazali, że są w formie. Brązowe medale trafiły do Piotra Zajkowskiego za grę w FIFA 10 oraz Tomasza Pilipiuka w Warcraft 3. Kamil Zalewski powrócił ze stolicy Niemiec z najcenniejszym, złotym medalem pokonując swoich konkurentów na mobilnej platformie Asphalt 5, rozgrywanej na telefonach Samsung Galaxy S.

Specjalnie na tegoroczne święto gamingu Samsung przygotuje limitowana wersje monitorów LED oraz monitorów 3D, które powstają przy zastosowaniu najnowszych, dostępnych rozwiązań stworzonych przez inżynierów tej firmy.

Już 11 lat wspieramy polską oraz światową społeczność gamingową. Po niewątpliwym sukcesie World Cyber Games 2010 Polska, przyszedł czas na kolejny duży krok w polskiej historii gier komputerowych. Widząc rosnące zaangażowanie polskich zawodników na arenie międzynarodowej pragniemy docenić ich sukcesy, organizując szóstą edycje Europejskich Finałów World Cyber Games w naszym kraju. Dzięki temu zrealizujemy marzenia wielu młodych ludzi, którzy chcieliby zobaczyć na własne oczy jak rywalizują najlepsi zawodnicy z całej Europy. Dodatkowo specjalnie na tę okazję przygotujemy limitowaną wersję monitorów LED oraz 3D, które spełnią oczekiwania najbardziej wymagających zawodników. – mówi, PR&CSR manager Blanka Fijołek.

W ogólnej klasyfikacji medalowej nasza reprezentacja zajmuje czwarte miejsce. Wyprzedzają nas tylko reprezentacje  Francji (12 medali) i Niemiec (19 medali).

W czasie czterech, pełnych emocji dni, udostępnionych zostanie ponad 200 komputerów i konsol uzupełnionych najwyżej klasy monitorami oraz telewizorami firmy Samsung, na których swoje spotkania rozegra ścisła czołówka polskich i zagranicznych graczy. Równolegle organizatorzy nie zapominają o wszystkich odwiedzających, dla których przygotowane zostaną liczne atrakcje i cenne nagrody.

Polskie finały World Cyber Games  wyłonią narodową reprezentacje na światowe finały cyber-olimpiady, która w tym roku odbędzie się w Pusan, drugim co do wielkości mieście Korei Południowej w dniach 8 – 11 grudnia 2011 roku. Tak olbrzymiej dawki e-sportowych emocji w naszym kraju jeszcze nie było.

Informacje o Samsung Electronics

Samsung Electronics jest światowym liderem w produkcji półprzewodników, sprzętu telekomunikacyjnego, cyfrowych nośników informacji oraz rozwiązań integrujących technologie cyfrowe. W roku 2009 sprzedaż spółki holdingowej osiągnęła wartość 116,8 miliarda USD. Firma zatrudnia około 188 000 pracowników w 185 oddziałach w 65 krajach i składa się z ośmiu niezależnych działów biznesowych: Visual Display, Mobile Communications, Telecommunication Systems, Digital Appliances, IT Solutions, Digital Imaging, Semiconductor i LCD. Firma Samsung Electronics, uznawana za jedną z najszybciej rozwijających się marek globalnych, jest czołowym producentem telewizorów cyfrowych, układów pamięci, telefonów komórkowych oraz ciekłokrystalicznych ekranów TFT.

W Polsce firma jest liderem na rynku telewizorów, monitorów, zestawów kina domowego i odtwarzaczy Blu-ray, osiąga również wysokie wyniki sprzedaży telefonów, aparatów cyfrowych, sprzętu AGD, notebooków i drukarek. Polskie spółki Samsung Electronics zatrudniają ponad 2 tysiące pracowników w oddziale sprzedażowym i Centrum Badawczo – Rozwojowym w Warszawie oraz Fabryce AGD we Wronkach. Więcej informacji na stronie www.samsung.pl.

Źródło Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts