Wiadomości branżowe

Samsung Art Master w nowej odsłonie

Więcej nagród, gość specjalny i dwuetapowy proces wyłonienia zwycięzcy ? to tylko niektóre z nowych elementów rozpoczynającej się pod koniec kwietnia, ósmej edycji Samsung Art Master. Konkurs wspiera wyróżniające się osobowości twórcze na drodze do profesjonalnej kariery i umożliwia młodym artystom trwałe zaistnienie na rynku sztuki. 

<

p>Pod koniec kwietnia rusza ósma edycja ogólnopolskiego konkursu Samsung Art Master adresowanego do młodych artystów, którzy wyróżniają się nieszablonową postawą twórczą i innowacyjnym podejściem do sztuki. W porównaniu z ubiegłymi latami, tegoroczna edycja zaskoczy przede wszystkim zmianą formuły ? szerszą i wyższą pulą nagród oraz zaangażowaniem gościa specjalnego, który wyłoni zwycięzcę. 

Celem konkursu Samsung Art Master jest wspieranie młodych talentów na drodze do profesjonalnej kariery artystycznej oraz promowanie nieszablonowego, innowacyjnego podejścia do sztuki. Mamy nadzieję, że nowa, ciekawsza formuła pozwoli nam odkryć jeszcze więcej wybitnych osobowości twórczych oraz przyczyni się do skutecznej promocji młodej sztuki współczesnej wśród szerokiej publiczności ? mówi Blanka Fijołek, PR & CSR Manager Samsung Electronics Polska.  

Nowością w ósmej edycji jest formuła konkursu, która przewiduje dwa etapy wyłonienia zwycięzcy. W pierwszym jury konkursowe oceni nadesłane na konkurs zgłoszenia i wybierze 10 finalistów. Ich prace zostaną zaprezentowane na wspólnej wystawie. W czasie jej trwania, zwycięzcę konkursu wyłoni gość specjalny, zaproszony przez organizatora Samsung Art Master. Nazwisko gościa zostanie podane do publicznej wiadomości wraz z ogłoszeniem nazwisk finalistów.          

Ponadto, nowym elementem w regulaminie konkursu będzie możliwość wręczenia specjalnego zaproszenia młodemu, wyróżniającemu się twórcy, który nie spełnia warunku studiów artystycznych. Zaproszenie do uczestnictwa w konkursie będzie przyznawane wybitnym osobowościom twórczym na podstawie rekomendacji członków jury.  

W ósmej edycji konkursu przewidziano następujące nagrody: nagrodę główną w wysokości 25 tys. złotych dla zwycięzcy oraz nagrodę publiczności przyznawaną przez widzów jednemu z wyróżniających się finalistów. Dodatkowo, wszyscy artyści zakwalifikowani do finału konkursu otrzymają wartościowe nagrody rzeczowe, których fundatorem jest firma Samsung.  

Źródło Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy