Wiadomości branżowe

Poznańskie Misterium Męki Pańskiej po raz pierwszy w Warszawie ? już w najbliższą sobotę!

16 kwietnia o godzinie 20:00 na Torze Wyścigów Konnych na warszawskim Służewcu odbędzie się Misterium Męki Pańskiej. 200 aktorów, 300-osobowy chór i orkiestra symfoniczna oraz 5 monumentalnych scen stworzy atmosferę pełną wzruszeń i silnych emocji. Wydarzenie to ma wymiar nie tylko religijny, ale dostarcza doznań artystyczno - kulturalnych. Widowisko będzie przedstawiane po raz

16 kwietnia o godzinie 20:00 na Torze Wyścigów Konnych na warszawskim Służewcu odbędzie się Misterium Męki Pańskiej. 200 aktorów, 300-osobowy chór i orkiestra symfoniczna oraz 5 monumentalnych scen stworzy atmosferę pełną wzruszeń i silnych emocji. Wydarzenie to ma wymiar nie tylko religijny, ale dostarcza doznań artystyczno – kulturalnych.

Widowisko będzie przedstawiane po raz dwunasty, jednak pierwszy raz w swojej historii odbędzie się w Warszawie. Widzowie aktywnie uczestniczą w wydarzeniu. W czasie, gdy Jezus dzieli się ze swoimi uczniami Eucharystią, harcerze rozdadzą widzom chleb. W Misterium może uczestniczyć każdy bez względu na wiek, płeć czy wyznanie. Wstęp jest bezpłatny. Również powrót z Warszawy pociągami Przewozów Regionalnych w niedzielę 17 kwietnia do godz.14.00 nic nie kosztuje. Wystarczy podstemplować po Misterium na terenie Wyścigów bilet do Warszawy, zakupiony 16 kwietnia w dowolnym miejscu w Polsce.

Po Misterium aktorzy przebrani w kostiumach zbierają przy wyjściu datki na wsparcie finansowe wydarzenia. Dzieje się tak od samego początku. Inicjatywa wypłynęła od samych uczestników, którzy drobnym wsparciem chcieli podziękować organizatorom i aktorom za trud włożony w przygotowanie Misterium.

Gdyby nie wsparcie poruszonych przedstawieniem widzów Misterium Meki Pańskiej nie odbyło by się – mówi Artur Piotrowski, organizator. – Jestem wdzięczny wszystkim, którzy wspierają naszą inicjatywę, bo dostarcza ona ludziom coś bardzo cennego, chwili refleksji i zatrzymania, koncentrację na tym co ważne – dodaje.

Przy wejściu na warszawski Tor Wyścigów Konnych rozstawione będą stoliczki, na których uczestnicy będą mogli zakupić pięknie wydane 2-dyskowe wydanie DVD z książeczką Misterium zawierające 6 filmów tłumaczonych na 6 języków obcych z Misterium ukazujących rozwój wydarzenia od początku do teraz, a także 12-to kamerową realizację Tv z Misterium.

Misterium Męki Pańskiej to wydarzenie kulturalne, które łączy siłę tradycji i religii ze sztuką i emocjami. Sprowadza kulturę i wiarę do wspólnego mianownika. Pozwala każdemu człowiekowi, bez względu na to czy przeżywa Misterium religijnie czy nie, obudzić w sobie wrażliwość i poczuć artyzm wydarzenia. Tegoroczne Misterium staje się ogólnopolskim przygotowaniem do świąt Wielkiej Nocy  i beatyfikacji Jana Pawła II, który wytrwale głosił najważniejsze prawdy naszej wiary i kultury.

Źródło inni Klienci. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy