Wiadomości branżowe

SilnaRodzina.pl ? nowy projekt Fundacji Narodowego Dnia Życia

W Narodowy Dzień Życia wystartował portal www.SilnaRodzina.pl – strona skierowana do wszystkich rodziców i wychowawców. Znaleźć można na nim przydatne informacje oraz porady ekspertów dotyczące wychowania i relacji rodzinnych.

 – „Każdy, kto zajmuje się wychowywaniem dzieci wie, że nie jest to łatwy proces. Każdy dzień może zaskoczyć nas czymś nowym. Portal SilnaRodzina.pl ma dostarczać drogowskazów do poruszania się w rzeczywistości wychowawczej.” – mówi Marek Plotzke z Fundacji Narodowego Dnia Życia.

Na portalu znajdują się następujące działy: Kalendarz Ambitnego Rodzica, Dekalog Rodzica, Oczami dziecka, poza tym jest możliwość kontaktu z psychologiem i Forum Rodziców. Kalendarz Ambitnego Rodzica to zestaw porad i zadań na kolejne tygodnie roku. Każdy podając swój adres e-mail co tydzień będzie otrzymywał wiadomość zawierającą podpowiedzi wychowawcze i propozycję zadania, wspierające relacje rodzinne. Taka formuła stwarza okazje do refleksji nad relacjami rodzinnymi i umożliwia systematyczną pracę nad kompetencjami wychowawczymi.

W dziale „Dekalog rodzica”, przedstawione zostały kardynalne zasady życia rodzinnego. Ta część portalu ma pomóc rodzinom uniknąć przynajmniej części problemów wychowawczych, nie dopuszczając do ich pojawienia się.

Z kolei dział „Oczami dziecka” zachęca do tego popatrzenia na świat oczami najmłodszych. Ma przedstawić jak wybory dorosłych, styl bycia, styl tłumaczenia wpływają na dzieci. Zebrano kilkadziesiąt autentycznych historii wybranych z praktyki ekspertów Fundacji – z pracy w szkole, domu dziecka, z praktyki psychologicznej.

Poprzez portal SilnaRodzina.pl są także możliwe darmowe konsultacje psychologiczne dla osób, których problemy wykraczają poza zakres poradnictwa zamieszczonego w serwisie. Natomiast „Forum rodziców” pozwala na wymianę opinii i doświadczeń. Wkrótce pojawią się nowe dodatkowe działy i funkcjonalności projektu. Każdy może wesprzeć rozwój portalu – poprzez przesłanie swoich uwag i pomysłów.

Portal SilnaRodzina.pl jest projektem Fundacji Narodowego Dnia Życia – organizatora prorodzinnych kampanii społecznych. W pracach nad przygotowaniem portalu wzięli udział:

Marek i Wojciech Wareccy – psychologowie od 1989 roku zajmujący się przeprowadzaniem treningów oraz doradztwem psychologicznym, realizujący autorskie programy doradcze i szkoleniowe dla wielu firm zagranicznych i krajowych. Publikowali także artykuły z zakresu psychologii, między innymi w takich pismach jak: “Spotkania”, “Wprost”, “Życie”, “Charaktery”, “Odra”, “Gazeta Wyborcza – Dodatek Praca”, ”Opcja na Prawo”, ”Personel”, ”Tygodnik Solidarność”, ”Gazeta Bankowa”, ”Forum Trenera” i ”Polityka”.

Janusz Wardak – jest dyrektorem Szkoły dla chłopców “Żagle” prowadzonej przez Stowarzyszenie “Sternik”. Ma kilkuletnie doświadczenie pracy w dużych korporacjach, m.in. w dziale serwisu i dziale edukacji. Jeden z założycieli i aktualny szef Akademii Familijnej w Polsce, prowadzącej kursy dla rodziców i małżonków, wykorzystujące metodę analizy przypadku. Współorganizator i prelegent kilku krajowych i międzynarodowych konferencji poświęconych tematyce rodzinnej.

Więcej informacji: www.SilnaRodzina.pl

Źródło Fundacja Komitetu Obchodów Narodowego Dnia Życia. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts