Wiadomości branżowe

Oko w Oko z Wojtkiem Korsakiem

Dynamiczny wykład połączony z interesującą dyskusją, czyli spotkanie z cyklu Oko w Oko. Gościem najbliższego wieczoru będzie Wojtek Korsak ? fotograf zakochany we Francji, szczególnie oddany uwiecznianiu Wieży Eiffla. Zapraszamy do Kwadratowej w środę, 16 marca o godz. 18.00. Wstęp wolny!

<

p>Przez prawie 10 lat Wojtek Korsak fotografował Wieżę Eiffla. Co więcej jest w posiadaniu jednego z największych zbiorów negatywów dotyczących tego obiektu i wydał aż trzy albumy dedykowane tej wieży. Ale we Francji fotografował również modę, dzieła sztuki, eksponaty muzealne, pejzaże, architekturę, portretował… Ma na swoim koncie ponad 25 wystaw indywidualnych, wiele wyróżnień i publikacji. W roku 2008 był fotosistą na planie filmu ?Miasto z morza? w reżyserii Andrzeja Kotkowskiego.

W swoim ogromnym archiwum zgromadził sporo zdjęć z podroży m.in. do USA, Nowej Kaledonii, Martyniki, Malezji, Maroka i wielu państw europejskich.
Prace Wojtka Korsaka znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego we Wrocławiu i Muzeum Historii Fotografii w Krakowie oraz w kolekcjach prywatnych w Stanach Zjednoczonych, Japonii, Australii, Nowej Kaledonii czy we Francji.
Wojtek Korsak urodził się w 1958 roku w Gdańsku. Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim. Jest magistrem literatury polskiej i teatru. Całą uwagę poświęcił fotografii, która zawsze była jego główną pasją. Od 1998 roku należy do Związku Polskich Artystów Fotografików. W latach 1985?2006 mieszkał i pracował we Francji, od 2006 mieszka w Gdańsku. Aktualnie prowadzi wykłady w Trójmiejskiej Szkole Fotografii. Pisuje reportaże m.in. dla ?Poznaj Świat? i ?Newsweeka?.
Więcej: http://wojtekkorsak.webs.com/

Spotkania z cyklu Oko w Oko
Pomysłodawcą i organizatorem cyklu jest Kronika Studencka oraz Samorząd Studentów PG
? Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Oko w Oko. Jest ono adresowane zarówno do początkujących  fotografów, jak i tych którzy mogą pochwalić się interesującym portfolio ? mówi Marta Pultyn z Kroniki Studenckiej.
Ideą cyklu ?Oko w Oko? jest ukazanie różnych sposobów podejścia do fotografii.  O pasji fotografowania, nieustannym poszukiwaniu tematów i kształtowaniu swych umiejętności opowiedzą, podczas kolejnych spotkań, cenieni i znani przedstawiciele trójmiejskiego środowiska fotograficznego.

Harmonogram
16 marca, Wojtek Korsak
23 marca, Stanisław Składanowski
30 marca, Sławomir Pultyn
Uwaga! Wszystkie spotkania odbędą się w AKPG Kwadratowa, zawsze o godz.18.00, Wstęp wolny!

Źródło Politechnika Gdańska. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy