Wiadomości branżowe

Imago PR mecenasem wystawy ‘Postindustrialne Mutanty’

„Postindustrialne Mutanty”, wystawione w katowickiej Galerii Ateneum, to postaci stworzone techniką kolażu z części maszyn, mechanizmów i odpadów poprzemysłowych. Oryginalne prace młodej artystki Jadwigi Lemańskiej mają pomóc w transformacji wizerunku regionu. Wystawę, której mecenasem została agencja Imago PR, można oglądać do 30 marca. Ekspozycja

„Postindustrialne Mutanty”, wystawione w katowickiej Galerii Ateneum, to postaci stworzone techniką kolażu z części maszyn, mechanizmów i odpadów poprzemysłowych. Oryginalne prace młodej artystki Jadwigi Lemańskiej mają pomóc w transformacji wizerunku regionu. Wystawę, której mecenasem została agencja Imago PR, można oglądać do 30 marca.

Ekspozycja „Postindustrialne Mutanty” powstała dzięki udziałowi Jadwigi Lemańskiej w międzynarodowym projekcie C.O.A.L. From Carboniferous to Open-Eyed Artists on Landscape realizowanym w ramach unijnego programu Kultura 2007-2013.

Idea projektu C.O.A.L. oparta została na wyjątkowości i znaczeniu krajobrazu w europejskich regionach o dominacji przemysłu i intensyfikacji procesów urbanizacyjnych. Regiony te to: Nord-pas de Calais, Zagłębie Ruhry i Górny Śląsk.

– Chętnie angażujemy się w projekty przysługujące się przemianie wizerunku Górnego Śląska z regionu przemysłowego i przez to nieprzyjaznego, w miejsce wyjątkowe. Zapoczątkowany w ramach działania C.O.A.L. projekt „Mutantów’ Jadwigi Lemańskiej doskonale wpisuje się w to dążenie – mówi Rafał Czechowski, prezes Imago Public Relations.

„Postindustrialne Mutanty” mają przede wszystkim wywołać pozytywne skojarzenia i emocje. To inicjatywa polegająca na zabawie formą. Eksponaty-roboty prezentowane na wystawie Jadwigi Lemańskiej wydają się bliskie konwencji teatralnej, lalkowej, dzięki czemu, mimo groźnie brzmiącej nazwy, przyjemnie się je ogląda. 

Jak ocenia sama artystka – Z jednej strony mutanty są pamiątką pozostałą po przemysłowym bogactwie, a z drugiej są po prostu „fajnymi” postaciami o zróżnicowanych charakterach.

Źródło Imago Public Relations. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy