Wiadomości branżowe

Tradycyjny koncert świąteczny

Jak co roku, na kilka dni przed Bożym Narodzeniem, hol przed Aulą Gmachu Głównego naszej uczelni zamieni się w salę koncertową. Zapraszamy pracowników i studentów wraz z rodzinami i przyjaciółmi na tradycyjny koncert świąteczny. Wspólne  ?kolędowanie? planujemy na czwartkowy wieczór, 16 grudnia o godz. 18.00. Wstęp wolny.

<

p>Repertuar tegorocznego koncertu zawiera dzieła bardzo piękne i zróżnicowane stylistycznie. W programie: Polonez ze suity orkiestrowej ?Chopiniana? Aleksandra Głazunowa, Koncert skrzypcowy A-dur op.8, cz.I  Mieczysława Karłowicza,  Scaramouche na saksofon i orkiestrę, cz.II Dariusa Milhauda  oraz Tańce połowieckie Aleksandra Borodina.

Przed publicznością wystąpi Orkiestra Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku oraz dwie utalentowane solistki: skrzypaczka Natalia Szmydt i saksofonistka Alicja Zabrocka ? uczennice tejże szkoły.
Pałeczkę dyrygenta obejmie Sylwia Janiak, która obecnie prowadzi orkiestrę gdańskiej szkoły muzycznej.

Inicjatorem tradycyjnych już koncertów świątecznych na naszej uczelni jest prof. dr hab. inż. Aleksander Kołodziejczyk, rektor PG kadencji 1996?2002, wykładowca w Katedrze Chemii Organicznej na Wydziale Chemicznym. To właśnie prof. Kołodziejczyk będzie gospodarzem koncertu, zaprezentuje sylwetki artystów.

Źródło Politechnika Gdańska. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts