Wiadomości branżowe

Webinar: Standard XBRL ? nowoczesny format sprawozdawczości

Zapraszamy do wzięcia udziału w godzinnej wideokonferencji poświęconej standardowi elektronicznej sprawozdawczości finansowej – standardowi XBRL. Wideokonferencja odbędzie się 20 grudnia 2010 roku o godz. 13:00.

Wideokonferencję poprowadzi Pan Adam Walaszek Sekretarz Stowarzyszenia XBRL Polska. W trakcie swojego wystąpienia Pan Adam przedstawi, czym jest standard XBRL oraz w jaki sposób jest on rozwijany. Ponadto wykazane zostaną zalety stosowania standardu w procesie raportowania oraz najważniejsze projekty na świecie, w których XBRL jest z powodzeniem stosowany.

Wideokonferencja dostępna jest dla wszystkich, którzy zarejestrują się za pośrednictwem strony internetowej Stowarzyszenia XBRL Polska.

W celu rejestracji prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się pod linkiem:

http://xbrl-pl.org/edukacja/wideokonferencje/standard-xbrl-nowoczesny-format-sprawozdawczosci.html

UWAGA: Liczba miejsc jest ograniczona!

______

XBRL to nieodpłatny, dostępny dla wszystkich standard oparty na technologii XML, którego głównym celem jest interaktywny opis informacji finansowych dla publicznych oraz prywatnych przedsiębiorstw i innych organizacji. XBRL daje korzyści dla wszystkich uczestników łańcucha procesu sprawozdawczego poprzez wykorzystanie wystandaryzowanych metod, dzięki którym użytkownicy mogą przygotować, publikować i analizować sprawozdania finansowe w dogodny dla siebie sposób.

Stowarzyszenie „XBRL Polska” jest organizacją non-profit zrzeszającą podmioty prawne zainteresowane rozwojem standardu XBRL w Polsce. Stowarzyszenie jest członkiem ogólnoświatowego konsorcjum XBRL International,  gdzie posiada status jurysdykcji tymczasowej.

Źródło Stowarzyszenie XBRL Polska. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts