W wypadkach giną niemowlęta

Liczba wypadków drogowych z udziałem pieszych z roku na rok rośnie o kilka procent. Największa ich ilość zdarza się w porze popołudniowo-wieczornej w okresie jesiennym i zimowym. Do najczęstszych przyczyn należy przede wszystkim brak oznaczeń odblaskowych w ubiorze pieszego. Niestety problem dotyczy także wózków dziecięcych.

40 metrów zamiast 120 – to odległość z jakiej kierowca może zauważyć pieszego poruszającego się po jezdni bez oznakowań odblaskowych wieczorową porą.  W większości  przypadków okazuje się to być zbyt mało na bezpieczne hamowanie i często kończy się tragicznie. Problem taki dotyka również najmłodszych obywateli, którzy sami jeszcze nie decydują o tym czy ich ubranko czy wózek ma element odblaskowy, który jak podają statystyki w wielu przypadkach może uratować życie i dziecku i osobie prowadzącej wózek. Bezpieczny wózek – to nazwa akcji społecznej zorganizowanej przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji. Pomysł aby policja oznakowała jak największą ilość wózków dziecięcych w Warszawie i okolicy zrodził się z troski o bezpieczeństwo najmłodszych. Akcji patronuje HUMANA – europejski ekspert żywienia dzieci i niemowląt. „Bezpieczne dziecko – to dziecko, któremu zapewniamy nie tylko najwyższej jakości mleko i produkty żywnościowe, ale to także dziecko, które otoczone jest troską przez 24 godziny na dobę. Naklejki odblaskowe na wózku dodają tego bezpieczeństwa maleństwu i rodzicom. Jesteśmy dumni, że możemy włączyć się w tak szczytną akcje społeczną.” Mówi Agata ChodakowskaProduct Manager . W ramach akcji nakręcono film edukacyjny, którego emisję będzie można zobaczyć już  w dniu 17 października (niedziela) w TVN w popołudniowym wydaniu Stolicy oraz 18 października  w programieWitaj Warszawo, gdzie gościć będą organizatorzy akcji – Wydział Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji  reprezentowany przez  Inspektora  Wojciecha Pasiecznego oraz przedstawiciele firmy HUMANA. We wtorek 19 października w siedzibie Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji odbędzie się konferencja prasowa pod hasłem Mamo, bądź widoczna– poruszająca zagadnienia związane z akcją Bezpieczny Wózek. Akcją objęta została Warszawa i okoliczne powiaty. Podczas trwania akcji policja będzie rozdawała mamom naklejki odblaskowe do oznakowania wózka dziecięcego - przygotowane specjalnie na tę akcję przez firmę Humana. Policja pojawi się w miejscach, gdzie najczęściej można spotkać mamy z wózkiem – w parkach, w przychodniach dziecięcych, w okolicach żłobków. Organizatorzy akcji Bezpieczny Wózek wierzą, że dzięki takim działaniom zwiększy się widoczność wózków wjeżdżających na przejścia dla pieszych, a przez to wzrośnie bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego. *** Grupa przedsiębiorstw Humana Milchunion, z obrotem ponad 2,9 mld € i ilością ponad 3,3 mld kg przetwarzanego rocznie mleka, należy do liderów firm przetwarzających ten surowiec. W Niemczech Humana Milchunion zajmuje pod tym względem drugie miejsce, natomiast w światowym rankingu mieści się w pierwszej dwudziestce. Humana Milchunion eG, spółka „matka“ całej grupy przedsiębiorstw, jest zorganizowana na zasadach spółdzielczych, co oznacza, że dostawcy najważniejszego surowca – mleka są właścicielami firmy. Produkty Humana Milchunion są dostępne w ponad 70 krajach świata.

Więcej informacji w serwisie
www.humana.pl.

*** Verco Sp. z o.o. to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się firma na rynku farmaceutycznym i FMCG. Jej działania skierowane są do dzieci i ich rodziców oraz do kobiet w ciąży. W ofercie firmy znajdują się wysokiej jakości produkty żywieniowe dla niemowląt i małych dzieci – mleka modyfikowane i kaszki HUMANA, herbatki oraz woda dla niemowląt HUMANA, a także produkty z rynku farmaceutycznego: nowoczesny suplement diety dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią – preparat PregnaPLUS, suplement diety skutecznie wspomagający prawidłowe funkcjonowanie dróg moczowych - Femisept URO. Nowością w ofercie jest  probiotyk nowej generacji - Trivagin. Więcej informacji w serwisach: www.verco.com.pl www.kidy.pl www.miaorganic.pl www.mosbito.pl
Źródło VERCO. Dostarczył netPR.pl
Authors

Related posts

Top